Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy

26 czerwca 2019

Bagażnik Thule Xpress 970

177

 

"Co lepsze?" - to najczęstsze pytanie każdego kupującego. Odpowiedź na nie zawsze jest trudna, a czasem wręcz niemożliwa.

Klasycznym przykładem jest spór: manetka obrotowa czy cynglowa? Obie mają swoje wady i zalety, obie zagorzałych zwolenników i przeciwników i od lat sprawa pozostaje nie rozstrzygnięta. A hamulce tarczowe kontra v-brake? Kierownica prosta czy gięta? Full czy hardtail? Można wymieniać bez końca.

W podobnym duchu jawi się problem, czy lepiej przewozić rowery na dachu samochodu, czy z tyłu? Każde rozwiązanie ma szereg zalet, ale także wad.

Rowery umieszczone z tyłu stawiają mniejszy opór aerodynamiczny, ale za to narażone są na uszkodzenie w razie najechania przez inny samochód i utrudniają dostęp do bagażnika. Znowu - bagażnik dachowy, teoretycznie bardziej uniwersalny ma tę wadę, że trudniej umieścić na nim rowery, które dodatkowo znacznie zwiększają wysokość pojazdu, o czym nie zawsze kierowca pamięta. Do tego dochodzą kwestie finansowe i kompatybilność poszczególnych typów bagażników z modelami samochodów. Mnóstwo dylematów. Ale producenci nie ustają w próbach polepszenia naszej doli i właśnie w tym dcchu jawi się nowa propozycja wprost ze Skandynawii.

Szwedzkie nożyce

Xpress 970 to nowy bagażnik do przewozu dwóch rowerów. Jego zaletami są: prosta "nożycowa" konstrukcja, duża uniwers...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy