Cat® Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

bB info

W dniach 11-12 czerwca 2022 pasjonaci rowerowego enduro i ich rodziny ponownie zawitają w Góry Izerskie. Ściganie dla dorosłych, mini-wyścig dla dzieci, wycieczki z ekipą Izerriders i atrakcje na stoiskach wystawców – zapowiada się ciekawy, aktywny weekend. 

 

 

 

Dobry plan na weekend 11-12 czerwca 

Po sukcesie zeszłorocznej imprezy, która w Świeradowie-Zdroju zgromadziła 300 uczestników i drugie tyle osób towarzyszących, zainteresowanie wydarzeniem jest bardzo duże. Cieszy nas ten fakt, ale nie jesteśmy zaskoczeni – mówi Grzegorz Miedziński, organizator imprezy. Bardzo dobra współpraca z Miastem, Miejskim Zespołem Szkół oraz Nadleśnictwem, wsparcie ze strony Dolnego Śląska, oraz niezwykle cenne zaangażowanie ze strony lokalnej społeczności – na czele z ekipą Izerriders, pozwoliły zorganizować rok temu bardzo dobrą imprezę.

 

Jesteśmy przekonani, że już za kilka dni Świeradów-Zdrój będzie ponownie żył kolarskim enduro, goszcząc setki zawodników i ich rodziny – dodaje organizator. Warto dodać, że na liście startowej oprócz Polaków z całego kraju są także Czesi i Niemcy. To potwierdza, że region od dawna stawia na aktywny wypoczynek i poszerza swoją ofertę, skutecznie zapraszając do siebie coraz większą rzeszę turystów, wśród których liczba rowerzystów stale wzrasta. Aby impreza miała wymiar rodzinny i integrujący środowisko MTB, organizatorzy zdecydowali się na dwudniowy charakter imprezy oraz umiejscowienie miasteczka zawodów w ścisłym centrum miasta, czyli w Parku Zdrojowym.

 

 

 

 

Plan imprezy wygląda następująco: 

- piątek, 10 czerwca - odbiór pakietów w biurze zawodów 

- sobota, 11 czerwca – wyścig enduro, atrakcje w miasteczku, dekoracja zwycięzców 

- niedziela, 12 czerwca – wycieczka rowerowa z przewodnikami, mini-wyścig dla dzieci

 

 

 

 

 

Nowy regulamin, nowe standardy 

Osoby, które jeszcze nie dokonały rejestracji zapraszamy do lektury nowego regulaminu, w którym zmieniły się kategorie wiekowe i punktacja. Wynika to z ujednolicenia przepisów przez kilku organizatorów imprez enduro w Polsce, w celu stworzenia wspólnej klasyfikacji generalnej pod nazwą Polska Seria Enduro MTB. Warto także dodać, że zmienione zapisy są aktualnie takie same jak w Pucharze Świat, czyli cyklu Enduro World Series.  

 

Link do zapisów

 

Limit miejsc wynosi 280 osób, tak więc warto się śpieszyć, gdyż już blisko 200 miejsc jest zajęte, a tylko do końca tygodnia można zamówić pakiet startowy z koszulką od 3biker.

 

 

 

 

Trasy to podstawa 

Jak powszechnie wiadomo podczas imprez kolarskich fajna jest ta cała otoczka, miasteczko, kibice, nagrody, ale tą najważniejszą sprawą są trasy. Te zaś organizatorzy wyznaczają i przygotowują we współpracy z Nadleśnictwem Świeradów oraz przy ogromnym wsparciu miejscowej grupy rowerzystów Izerriders. Góry Izerskie mają niesamowity klimat i charakterystykę, można tu przygotować niezwykle zróżnicowane trasy, które dadzą wiele przyjemności z jazdy – zarówno tym wytrawnym, jak i początkującym kolarzom – mówi Maciej Bała z Izerriders

 

 

Organizatorzy przygotowują 4 Odcinki Specjalne (czyli tzw. OSy), które zawodnicy będą pokonywać „on-sight”, czyli bez możliwości wcześniejszego zapoznania się z nimi i trenowania na nich. Taka formuła wbrew pozorom jest bezpieczniejsza, bo zawodnicy z większym respektem podchodzą do trasy, a ponadto jest w pewien sposób bardziej sprawiedliwa, bo wyrównuje szanse w rywalizacji „miejscowych i przyjezdnych”.  


OS 1 Cat® Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

Makita Trail (całkiem nowa trasa, w sam raz na rozgrzewkę) 

 


OS 2 Cat® Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

Elements (klimatyczny las, izerska ściółka i wiele zakrętów) 

 


OS 3 Cat® Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

Varta Power (najdłuższy OS, który sprawdzi Waszą moc) 

 


OS 4 Cat® Enduro MTB Series w Świeradowie-Zdroju

Izerriders (deser dla koneserów enduro) 

 

 

 

 


Grupy Race będą miały do pokonania wszystkie cztery odcinki specjalne, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 37 km, co da w sumie nieco ponad 1600 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania pierwsze trzy odcinki specjalne (NIE jadą OS 4). Ich rywalizacja zakończy się po około 32 km i pokonaniu ok. 1200 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend, Kresto oraz Lech Free

 


Dla zawodników, ale przede wszystkim kibiców i mieszkańców Świeradowa-Zdroju kilku Sponsorów zawodów pojawi się ze stoiskami. Będzie można przetestować narzędzia Makita, zgromadzone w ich Demo Car, sprawdzić wytrzymałość telefonów Cat® , zapoznać się z ofertą hoteli Five Seasons, Blue Mountain Resort, Elements Hotel & SPA, Park Hotel, oraz Hotel Buczyński. Mamy przecieki, że szykują się jeszcze jakieś atrakcje, oraz goście specjalni ale o tym za kilka dni. 

 


Więcej informacji znajdziecie na stronie www oraz na Facebooku, gdzie publikowane są informacje o zawodach.  
 

 

Przypisy