Autor: Redakcja

     

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Szczyrk Avalanche 2023

To jedyna taka impreza rowerowa w Polsce!

Czytaj więcej

SRAM Eagle T-Type i hamulce Stealth

SRAM kolejny raz rewolucjonizuje napędy MTB i wprowadza innowację na miarę 1x. Nowe tylne przerzutki Eagle T-Type montuje się na osi tylnego koła. Nie potrzebują haka. Rowery z hakami UDH które SRAM bezpłatnie udostępnił branży kilka lat temu są automatycznie kompatybilne. To obecnie ponad 200 modeli. Zamiast wymiennego haka w samej przerzutce jest wymienna płytka ślizgowa. Przy kraksie mechanizm może się też obrócić do tyłu lub schować do koła dzięki sprzęgłu wbudowanemu między silnikiem a prowadnicą łańcucha. No właśnie – silnikiem, czyli z elektroniką AXS. Od teraz trzy grupy: XX-SL, XX i X0 zastępujące na szczycie katalogu XX1, X01 i GXa będą miały tylko bezprzewodowe elektroniczne sterowanie AXS. Linki odeszły do lamusa. Nowe przerzutki są super-łatwe do zamontowania – wystarczy je sparować z nową ergonomiczną manetką AXS przykręcić i założyć łańcuch. Konieczność regulacji wyeliminowano.

Czytaj więcej

Shimano CUES

Mega-grupa która docelowo ma zastąpić szosowy osprzęt Sora i Claris oraz terenowy Alivio, Acera i Altus.

Czytaj więcej

Cannondale SuperSix EVO

Czwarta generacja najwyższej klasy roweru szosowego Cannondale'a jest najlżejszą i najbardziej aerodynamiczną wersją w historii.

Czytaj więcej

CentrumRowerowe.pl rozpoczyna sezon, otwierając flagowy sklep w Warszawie!

Prawie 2700 m2 – taką powierzchnię będzie miał sklep stacjonarny największego rowerowego sprzedawcy internetowego w Polsce. Sklep CentrumRowerowe.pl będzie mieścił się̨ w Centrum Handlowym Okęcie Park w Warszawie, a jego otwarcie planowane jest na pierwszy weekend kwietnia 2023 roku!

Czytaj więcej

Camper ride Paris-Roubaix Challange 2023 – jedziemy kamperem pokonać bruki!

Kamper może być świetnym połączeniem transportu i zakwaterowania do jazdy rowerem szosowym lub MTB. Można dojechać i przenocować tam, skąd najfajniej jest ruszyć. Daje możliwość bezpiecznego przewożenia sprzętu i np. wykąpania się czy zjedzenia kiedy i gdzie nam najwygodniej. Wspólnie z Waszawskim Centrum Caravaningu, magazynem Polski Caravaning oraz większą grupą zapaleńców z całej Polski będziemy testować tę koncepcję już niedługo i zapraszamy do dołączenia.

Czytaj więcej

Andalucia Bike Race by Garmin 2023 startuje 27 lutego!

Co roku spotykają się tu najlepsi zawodnicy na świecie. I w tym roku będzie podobnie, a Andalucia Bike Race by Garmin będzie areną pierwszego ich tegorocznego współzawodnictwa. Mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy Tiago Ferreira wraz z team-partnerem Andreasem Miltadisem tworzą duet jako DMT Black Jack. Belg Wout Alleman wraz z obecnym mistrzem Europy Fabianem Rabensteiner tworzą team Wilier-Pirelli Factory. Hans Becking i Jose Diaz: BUFF – MEGAMO MTB TEAM, doskonały duet team partnerów znających teren wokół Cordoby i Jaen to przepis na wysoką pozycję w zawodach. Team SCOTT – CALA BANDIDA z mistrzem XCM Hiszpanii Sergio Manteco. Wisienką na torcie będzie dołączenie do współzawodnictwa Francesco Niballiego, który po zakończeniu kariery w zawodowym kolarstwie szosowym chce spróbować nowych wyzwań. Wraz z również debiutującym w XCM Ivanem Santaromita będą zdobywać pierwsze szlify w MTB przed zaplanowanym startem w Cape Epic.

Czytaj więcej

Trek przedstawia zupełnie nowe elektryczne rowery cargo

Trek wprowadza zupełnie nową kolekcję Fetch+, nowy dodatek do oferty modeli elektrycznych i służących do dojazdów. Elektryczne rowery cargo są przeznaczone do przewozu dzieci, zwierząt, artykułów spożywczych i nie tylko. Celem jest umożliwienie jazdy rowerem zamiast autem, czyli bardziej ekologiczny transport.

Czytaj więcej

EKOÏ I HUMANFAB, WSPÓŁPRACA NAUKOWA W SŁUŻBIE INNOWACJI

Marka sprzętu kolarskiego EKOÏ oraz Centrum Sportu i Innowacji HumanFab nawiązały dwuletnią współpracę. Firma EKOÏ zwróciła się do HumanFab o ekspertyzę w celu opracowania protokołu eksperymentalnego, aby zapewnić obiektywne i wymierne wsparcie naukowe dla swoich zaawansowanych technologicznie produktów. Obie struktury mają na celu promowanie wyników wszystkich sportowców i zwiększenie ich pozycji lidera na arenie międzynarodowej.

Czytaj więcej

Demo Bike Mechanic Simulator 2023 jest już dostępne

Na platformie Steam od 6 lutego br. jest już dostępne bezpłatne demo Bike Mechanic Simulator 2023. To realistyczny symulator, w którym można zostać mechanikiem rowerowym i rozwijać własny warsztat. Premierę pełnej wersji Bike Mechanic Simulator 2023 na PC zaplanowano na II połowę roku. Później symulator ma pojawić się też na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch.

Czytaj więcej

Liv prezentuje nową serię Lurra

Nowy lekki rower górski typu hardtail ma progresywną geometrię trailową stworzoną z myślą o aktywnej jeździe.

Czytaj więcej

Startuje program Red Bull Junior Brothers - Dołącz do kolarskiego team’u U19 BORA - hansgrohe dzięki Stravie lub Zwift!

BORA - hansgrohe i Red Bull ogłosili kolarską współpracę w postaci Red Bull Junior Brothers, czyli globalnego programu scoutingowego, którego celem jest dotarcie do nowego pokolenia kolarzy aspirujących do jazdy w zawodowym peletonie. Wszystko to za pośrednictwem aplikacji Strava lub Zwift. Na końcu programu, dwaj młodzi zawodnicy będą mogli zawrzeć kontrakt z drużyną U19 BORA - hansgrohe. Pierwszy etap zgłoszeń na stronie redbull.pl/juniorbrothers otwarty jest od 1 lutego do 31 maja 2023.

Czytaj więcej