EKOÏ I HUMANFAB, WSPÓŁPRACA NAUKOWA W SŁUŻBIE INNOWACJI

Marka sprzętu kolarskiego EKOÏ oraz Centrum Sportu i Innowacji HumanFab nawiązały dwuletnią współpracę. Firma EKOÏ zwróciła się do HumanFab o ekspertyzę w celu opracowania protokołu eksperymentalnego, aby zapewnić obiektywne i wymierne wsparcie naukowe dla swoich zaawansowanych technologicznie produktów. Obie struktury mają na celu promowanie wyników wszystkich sportowców i zwiększenie ich pozycji lidera na arenie międzynarodowej.

Dwa podmioty z Lazurowego Wybrzeża przodują w Europie dzięki swoim innowacjom

Region Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże może poszczycić się dwiema wiodącymi firmami z branży sportowej, uznanymi i docenianymi na arenie międzynarodowej za swoje know-how.

EKOÏ wyposaża rowerzystów od stóp do głów, dzięki innowacyjnym produktom, które są bardzo konkurencyjne pod względem stosunku jakości do ceny. Marka założona w 2001 roku przez Jean-Christophe'a Rattel’a z siedzibą we Fréjus cieszy się uznaniem zarówno kolarzy Tour de France, jak i kolarzy amatorów.

HumanFab to innowacyjne centrum badawcze, skupiające od 2008 roku pracowników ochrony zdrowia, sportowców, inżynierów, naukowców i badaczy. Dzięki zindywidualizowanym treningom i badaniom związanym z różnymi aspektami fizjologii, biomechaniki oraz neurobiologii, struktura ta współpracuje z największymi sportowcami oraz profesjonalnymi zespołami, m.in.: Florent’em Manaudou, Nikolą Karabatic, Arnaud’em Assoumani , Olympique de Marseille, Gazoo Racing Toyota.

Wydajność w służbie profesjonalnych sportowców i amatorów

Chcąc naukowo zademonstrować korzyści dla użytkowników, płynących z nowych technologii zastosowanych w swoich produktach, EKOÏ podpisał dwuletnią współpracę z HumanFab. Struktura Aix zaimplementowała eksperymentalny protokół, który oceni w rzeczywistych warunkach interakcje między kolarzem, a jego otoczeniem. Tym samym kilka produktów EKOÏ będzie testowanych przez profesjonalnych kolarzy i amatorów w laboratoriach HumanFab. Doświadczenia te dadzą początek badaniu, które obiektywnie potwierdzi technologiczny wkład innowacji w wydajność. Pierwsze wyniki powinny zostać ogłoszone wiosną 2023 r.            
 

O HumanFab:     

HumanFab to wyjątkowa firma specjalizująca się w inżynierii ludzkiego ciała, opracowująca produkty i usługi, które poprawiają ludzką wydajność, samopoczucie i zdrowie. To jednocześnie centrum badawcze, instytut osiągów sportowych i klinika medycyny sportowej, połączone z laboratorium analizy ruchu człowieka.
Dzięki trzem obszarom analizy - fizjologii, biomechanice i neuronauce - HumanFab oferuje usługi wsparcia dostosowane do potrzeb klienta i wykorzystuje zebrane dane do lepszego zrozumienia zjawisk fizycznych interakcji człowiek-produkt.

O EKOÏ:

Założona w 2001 roku firma EKOÏ szybko stała się wiodącą marką na międzynarodowym rynku sprzętu rowerowego (kolarstwo szosowe, górskie, triathlon). Będąc pionierem sprzedaży internetowej od 2008 roku, firma EKOÏ zdecydowała się dostarczać konsumentom produkty najwyższej jakości, łączące wzornictwo i technologię, z bardzo konkurencyjnym stosunkiem ceny do jakości. Stała współpraca z profesjonalnymi kolarzami pozwala na oferowanie bardzo innowacyjnego wachlarza produktów, promujących osiągi.
W 2023 roku EKOÏ będzie towarzyszyć zespołom Cofidis, Arkéa-Samsic, Israel-Premier Tech i Lotto-Dstny w najbardziej prestiżowych wyścigach sezonu.

Przypisy