Dołącz do czytelników
Brak wyników

2 grudnia 2022

Giant Reign - nowa gama rowerów enduro

0 120

Giant zaprezentował najnowszą gamę rowerów enduro – Reign z regulowaną geometrią oraz możliwością założenia 29 lub 27,5 calowego koła z tyłu. Zaprojektowany i opracowany we współpracy z profesjonalnymi zawodnikami enduro i inżynierami z Giant Factory Off-Road Team nowy Reign jest najbardziej uniwersalnym w historii.

 

Foto: Giant


Wprowadzony w 2005 roku jako jeden z pierwszych rowerów górskich Giant z zawieszeniem Maestro, Reign przesuwał granice agresywnej jazdy po szlakach jeszcze zanim pojawiły się współczesne zawody enduro. Wyścigi ma wpisane w swoje DNA, ale równie dobrze czuje się w bike park’ach i podczas wypraw w terenie. Ósma generacja Reign’a opiera się na tej wszechstronności. Dzięki nowoczesnej geometrii i zdolności adaptacji do terenu doskonale sprawdza się w zmiennych warunkach podczas jazdy po szlakach górskich. Profesjonalistom takim jak Youn Deniaud i Mckay Vezina – zawodnikom Giant Factory Off-Road Team, którzy odegrali kluczową rolę w jego rozwoju – nowy Reign zapewnia szybkość i kontrolę, gdy liczy się każda sekunda. “Spędziliśmy ponad rok na dopracowywaniu szczegółów w nowym Reignie” - powiedział Deniaud, który ścigał się swoim prototypowym modelem, wygrywając etap i finiszując w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej finałowej rundy Enduro World Series 2022 w Loudonvielle we Francji. “Z biegiem sezonu czułem się coraz bardziej komfortowo i osiągałem lepsze wyniki. Myślę, że ma to duży związek z rowerem, który naprawdę pomaga mi przekraczać nowe granice.” Deniaud ścigał się na prototypowej wersji nowego Reign Advanced Pro, flagowego modelu z nowej serii, zbudowanego na w pełni kompozytowej ramie. Dostępna jest również seria zbudowana na ramie ALUXX SL oraz Reign SX, który łączy ramę ALUXX SL z potężniejszym zawieszeniem i komponentami ukierunkowanymi na bardziej agresywne kolarstwo grawitacyjne.
 

Foto: Victor Lucas


Nowe serie Reign Advanced Pro i Reign pozwalają kolarzom jeździć na 29-calowych kołach z przodu i z tyłu (takie są  zamontowane fabrycznie) lub zamienić tylne koło na 27,5-calowe. Reign SX dopuszcza jedynie montaż 29-calowego koła z przodu i 27,5-calowego z tyłu. Nowa seria Reign oferuje jeszcze większe możliwości regulacji niż poprzednia generacja.  Dzięki trzem ustawieniom flip chipa można dostosować geometrie ramy, w tym kąty główki i rury podsiodłowej, a także obniżyć środek suportu. W ofercie znajdą się dwa modele na carbonowej ramie Reign Advanced Pro 1 i 2 za 31 699  i 25 499 zł, dwie aluminiowe wersje w cenie 21 199 i 17 799 zł oraz Reign SX za 22 299 zł. Na zdjęciach prezentowany jest aluminiowy model Reign 2.
 

Foto: Giant

 

Foto: Giant

 

Foto: Giant

 

Foto: Giant

Przypisy