LIV przedstawia całkowicie nową serię INTRIGUE LT

Najnowszy rower górski marki Liv z podwójnym zawieszeniem i dużym skokiem jest pierwszym rowerem marki oferującym możliwość montażu kół w mieszanych rozmiarach.

Liv, marka, której celem jest zachęcenie kobiet do jazdy na rowerach, przedstawia nową serię Intrigue LT. Zastosowanie zawieszania o większym skoku i najnowszych technologii umożliwia rowerzystkom modyfikację geometrii roweru, dzięki czemu jest to najbardziej uniwersalny i wszechstronny, długodystansowy rower trailowy w ofercie Liv. Seria obejmuje dwa modele, w których zastosowano lekkie aluminium ALUXX SL.

"Stworzyliśmy Intrigue LT, ponieważ kobiety, które jeżdżą, potrzebują sprzętu, który dorównuje zarówno ich odwadze, jak i dążeniu do rozwijania swoich umiejętności" - powiedziała Ludi Scholz, Liv Global Off-road Category Manager. "W przypadku tego roweru nie było kompromisów. Został świadomie zaprojektowany, tak by dać rowerzystom wszystko, czego potrzebują, by dobrze się bawić i z łatwością oraz mistrzowską kontrolą pokonywać nierówne szlaki."

Intrigue LT wyposażony jest w zawieszenie o skoku 160 mm z przodu i 150 mm z tyłu, co daje nam rower o największym skoku w aktualnej ofercie Liv. Zgodnie z zobowiązaniem Liv do stawiania kobiet na pierwszym miejscu, zawieszenie jest indywidualnie dostosowywane dla kobiet przez kobiety - zapewniając optymalne parametry dla rowerzystki.

Dzięki regulowanej geometrii flip chip Maestro 3, rowerzystki mogą łatwo zmienić kąt główki, kąt rury podsiodłowej i wysokość środka suportu na wysokie (high), średnie (mid) lub niskie (low) ustawienia w zależności od terenu i preferowanej konfiguracji kół. W przypadku ram w rozmiarze M i L, flip chip umożliwia również wybór rozmiaru tylnego koła pomiędzy 27,5 a 29 cali, zapewniając stabilność w różnorodnym terenie i uwzględnienie upodobań rowerzystki. Średnio zmiana pomiędzy każdą z trzech pozycji – wysoką (high), średnią (mid) i niską (low) - wynosi 0,4 stopnia dla kątów rury głównej i podsiodłowej oraz 5 mm dla wysokości środka suportu.

Ramy w rozmiarach XS i S są zaprojektowane tylko do jazdy na mieszanej konfiguracji kół - 29-calowe koło z przodu i 27,5-calowe z tyłu. Taka konfiguracja optymalizuje skok tylnego koła i zapewnia figlarny i zwinny tył oraz szybko toczący się, stabilny przód. Ramy w rozmiarze M i L są dostarczane z 29-calowymi kołami z przodu i z tyłu, ale są dostosowane do jazdy na kołach w mieszanych rozmiarach (możliwość wymiany tylnego koła na 27,5 calowe), co pozwala rowerzystkom na dostosowanie ich do własnych potrzeb.

Dodatkowo, Intrigue LT posiada wbudowany schowek - eleganckie rozwiązanie umieszczone bezpośrednio w dolnej rurze ramy. Schludny, zamykany schowek jest wyposażony w wodoodporny worek do przechowywania przekąsek lub niezbędnych narzędzi.

Seria Intrigue LT występuje w rozmiarach XS, S, M i L.

Więcej informacji na stronie www.liv-cycling.com.

Przypisy