Małopolska Joy Ride Festiwal 2022

bB info

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczęło się odliczanie do największego w Polsce festiwalu rowerowego. W tym roku Małopolska Joy Ride Festiwal zostanie zorganizowany 20-22 maja w Kluszkowcach. Na imprezie odbędą się olbrzymie targi sprzętu, w których udział weźmie prawie 50-ciu wystawców, a zawodnicy z całego kraju rywalizować będą w 10 różnych dyscyplinach rowerowych. Na cały weekend organizatorzy zaplanowali całą masę atrakcji dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Każdy amator dwóch kółek znajdzie w Kluszkowcach coś dla siebie!

 

 

Największe w Polsce targi sprzętu rowerowego

Małopolska Joy Ride Festiwal to impreza, która słynie z największych w polsce targów sprzętu, na których rowerowi pasjonaci mogą przetestować rowery i akcesoria w realnych warunkach. W tym sezonie, poza konkretną flotą rowerów testowych, zapewnianych przez topowe marki takie jak Specialized, Caynon, KTM, Pivot, NS Bikes, w miasteczku festiwalowym stanie kilkadziesiąt namiotów, w których uczestnicy znajdą odzież rowerową, ochraniacze, kaski i akcesoria. Rowerzyści będą mogli porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych marek i jeśli tylko zapragną, dowiedzą się wszystkiego o nowinkach technologicznych dostępnych na rynku.

 

20-22 maja na targach w Kluszkowcach pojawi się prawie 50 namiotów! Warto zaznaczyć, że każde stanowisko będzie wyróżniać się na tle innych, a większość firm, poza atrakcyjnymi cenami i promocjami przygotuje dla uczestników imprezy całą masę atrakcji i niespodzianek. To właśnie targi są od kilku lat sercem rowerowej imprezy, ponieważ poza zawodnikami, przyciągają do Kluszkowiec setki amatorów, pasjonatów oraz rowerowych rodzin z dziećmi.

 

 

 

 

 

Zawody, atrakcje i szkolenia

Dla zawodników oraz rowerzystów kochających rywalizację organizatorzy zaplanowali 10 różnych dyscyplin dla osób w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Będą to:

 

  • OC1 Downhill - Szybki zjazd stromą i techniczną trasą pełną korzeni, kamieni i skoczni
  • Karcher Dual Slalom - Ściganie w dwójkach po identycznych torach z zakrętami i hopkami
  • On Lemon Best Trick - Konkurencja, którą wygra najlepszy trik, rozgrywana na pneumatycznym lądowaniu
  • Garmin Enduro - Wyścig po czterech technicznych odcinkach specjalnych
  • Shimano Bunny Hop Contest - Konkurs na najwyższy skok
  • Thule Pumptrack by BT Project - Rywalizacja na zamkniętym modułowym torze, na którym zawodnicy wykorzystują technikę “pompowania”
  • KTM E-Bike Uphill - Podjazd technicznym torem na rowerze z dodatkowym wspomaganiem
  • PUKY Kids Arena - Strefa atrakcji dla najmłodszych uczestników festiwalu
  • Red Bull Bez Łańcucha - Ściganie na zjazdowej trasie bez pomocy napędu
  • KTM Best Whip Contest - Zawody na najlepszą “stylówkę” w locie na dużej skoczni

 

Poza oficjalnymi konkurencjami organizatorzy zadbają również o dodatkowe atrakcje takie jak mini konkursy, wycieczki i szkolenia. Wstęp na teren miasteczka i udział w “nieoficjalnych” atrakcjach jest w pełni darmowy. Na tegoroczny festiwal zaplanowano między innymi: wycieczkę na rowerach elektrycznych Specialized, wycieczkę krajoznawczą z przewodnikiem, szkolenia z pierwszej pomocy, fizjoterapii oraz całą masę dodatkowych konkursów, które będą organizowane na poszczególnych stanowiskach. Do tego wieczorne imprezy, pokazy i panele dyskusyjne — wszystko, czego rowerowa dusza zapragnie.

 

Szczegóły

Małopolska Joy Ride Festiwal odbędzie się 20-22 maja w Kluszkowcach (obok Nowego Targu). Wstęp na teren imprezy jest darmowy, a na poszczególne dyscypliny można się zapisać na miejscu lub przez stronę www.joyride.pl, na której znajdziesz również pełny harmonogram Festiwalu.

 

 

Przypisy