Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat , Nowości

21 maja 2020

Nowy Cannondale Scalpel - rewolucja czy ewolucja

0 465

Kolejna ewolucja wydajności XC, zupełnie nowy Scalpel na nowo definiuje wszystko, co wiesz o rowerach xc. 

 

POLECAMY

 


Cannondale, marka premium firmy Dorel Industries, Inc. (TSX: DII.B, DII.A), ogłosiła dzisiaj najnowszą ewolucję legendarnego Scalpela. Wyposażony w przełomowe zawieszenie, agresywną geometrię, o piórkowej wadze, pozwala riderom wycisnąć maksimum  z niezrównanej trakcji, niesamowitej wydajności i niezachwianej kontroli w każdym terenie. Zupełnie nowy Scalpel zapewnia zarówno osiągi w wyścigach na MTB na poziomie Pucharu Świata XC, jak i wszechstronną zabawę na trailach.

Nowy Scalpel jest jednym z najlżejszych rowerów górskich z pełnym zawieszeniem na rynku, ale nie jest to nawet najlepsza cecha tego roweru. Kluczem do niesamowitej wydajności Scalpela jest nowe czterozawiasowe zawieszenie FlexPivot Cannondale. Opatentowane wytrzymałe strefy elastycznego włókna węglowego działają tak samo jak oś przegubu Horsta bez ciężaru czy giętkości rozwiązania ze śrubami i łożyskami. Pozwala to również dostosować zawieszenie roweru i ogólne wyczucie ramy, z uwzględnieniem rozmiaru, za pomocą Proportional Response opracowanej przez Cannondale. Podczas gdy inni poświęcają wydajność, aby zaoszczędzić na wadze, zawieszenie FlexPivot zapewnia jedno i drugie - zapewniając ultra lekką jazdę z niesamowitą przyczepnością, przyspieszeniem i kontrolą.

 

 

 

 

Przy nieco ponad 1900 gramach wraz z amortyzacją nowa rama Scalpela jest jedną z absolutnie najlżejszych ram MTB z pełnym zawieszeniem, jakie kiedykolwiek stworzono. Offsetowy układ napędowy Cannondale Ai zapewnia prześwit dla dużych opon 2,4 ”, jednocześnie zachowując krótki tylny trójkąt, zapewniając przyczepność i zwinność.

Progresywna geometria skalpela ewoluowała jeszcze bardziej w przypadku kąta główki ramy, który jest o półtora stopnia bardziej płaski, oraz kąta rury podsiodłowej, który jest o jeden stopień bardziej stromy w porównaniu z poprzednim modelem. To, w połączeniu z bardzo długim offsetem widelca Lefty, tworzy najnowszą wersję geometrii OutFront Cannondale, zapewniając rowerzystom większą stabilność i pewność, gdy sytuacja staje się trudna, a responsywne...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy