Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy

20 czerwca 2019

GT Grade - nowa odsłona

427

GT Grade 2015 był pionierskim gravelem i pierwszym w historii seryjnym carbonowym rowerem tego typu. Pojawił się w sprzedaży pięć lat temu. Mimo iż wciąż uważam go za jeden z najlepszych w swojej klasie to w kontekście rozwoju technologii powstał w rowerowym Mezozoiku i to raczej w Triasie. Nikt nie znał wtedy kierunków w których takie rowery będą ewoluowały. Zwłaszcza amerykańskie ekspedycyjne rowery, dwa trzy lata temu odpłynęły od tematu jak freejazowy saksofonista. Są w zasadzie jak rowery górskie tylko że z barankiem. Tymczasem nowy Grade w dalszym ciągu jest szybkim rowerem do pokonywania przestrzeni bez ograniczeń z jakimi mógłbyś się spotkać jadąc szosówką czy MTB.

POLECAMY

Niezależne rurki tylnego trójkąta

 

Jazda bez limitów czasowych. Wyższy komfort w siodle na każdej nawierzchni, dzięki poprawionej względem poprzedniej generacji Grade elastyczności pionowej, zarówno w modelach aluminiowych, jak i karbonowych.

Widelec z Flip Chip

 

Wyścigowa zwinność lub długodystansowa stabilność. Dwa najwyższe modele Grade są wyposażone w widelec z regulacją położenia osi, umożliwiający zmianę offsetu (wyprzedzenia) o 15 mm. Ustawienie 55 mm jest idealne do ścigania na szutrach, a 70 mm zapewnia pewne prowadzenie na szlakach podczas wyprawy bikepackingowej.

DFD – Dual Fiber Dynamics (modele karbonowe). 

 

Większa kontrola i mniejsze zmęczenie Górne rurki tylnego trójkąta Grade zostały wykonane z wytrzymałego kompozytu dwóch lekkich włókien: węglowego i szklanego. Pełny rdzeń z włókna szklanego zapewnia wytrzymałość i tłumienie, a warstwy zewnętrzne z włókna węglowego kontrolują sztywność. Efektem jest rower zapewniający większą kontrolę i mniejsze zmęczenie podczas jazdy.

Smart Routing (modele karbonowe)

 

Wewnętrzne prowadzenie przewodów Di2 i możliwość montażu sztycy regulowanej typu stealth.

Mocowanie błotnika z możliwością demontażu (modele karbonowe)


Błoto zostaw na szlaku.

Łatwość serwisu

Zewnętrzne pro...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy