Dołącz do czytelników
Brak wyników

Licznik CC-ST200 Cat Eye Tomo XC '2003

Artykuł | 29 czerwca 2019 |
0 480

POLECAMY

 

Lubię wiedzieć ile przejechałem. Odczuwam wyraźną satysfakcję z każdego pokonanego kilometra, stąd na mojej kierownicy od dawna centralne miejsce zajmuje licznik rowerowy. Od pewnego czasu jest to Cat Eye model CC-ST200, posiadający następujące funkcje: prędkość aktualna, maksymalna i średnia, całkowity dystans, dystans wycieczki, czas wycieczki i dwunastogodzinny zegar. Ponadto istnieje opcja AUTO (podczas postoju licznik nie nalicza czasu wycieczki). 
 
Przedstawiciel: Velo, tel. (0-32) 330-67-00,www.velo.com.pl , www.cateye.com
Cena: 60 zł /2003

OPIS TESTU 

Jazda w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Zdarzały się ulewne deszcze i mróz do -20 °C. Zmiany opon wymuszały każdorazowe wprowadzenie wartości obwodu koła. Większość testu przeprowadzono z opcją AUTO. 

Z PUDEŁKA 

W pudełku, oprócz licznika i uchwytu połączonego poprzez kabel z sensorem znajdujemy: magnes, obejmy mocujące sensor dostosowane do dwóch średnic goleni widelca (od 11 do 36 mm średnicy), gumowe podkładki pod obejmy i trzy paski folii samoprzylepnej do zabezpieczenia kabla. Instrukcja to wielka płachta szarego papieru zapisana w siedmiu językach z pominięciem polskiego. Niemniej jednak wersja angielska i niemiecka napisana jest w sposób prosty i klarowny. Sposób montażu, wymiany baterii i poszczególne funkcje licznika ilustrują czytelne rysunki. Instrukcja zawiera ponadto wykaz akcesoriów umożliwiający montaż do różnych kierownic i mostków, tabelkę obwodów opon i kilka uwag (m.in. aby nie poświęcać zbytniej uwagi licznikowi i kontrolować sytuację na drodze). Licznik zasila bateria litowa przewidziana na trzy lata użytkowania. 

0 km - montaż, ustawienie jednostki (kilometry-mile), obwodu koła i zegarka nie sprawiają żadnych kłopotów. 

300 km  - po dłuższej jeździe w ulewnym deszczu pojawiają się pierwsze zakłócenia pracy. Licznik wyłącza się podczas jazdy. Po osuszeniu styków uchwytu licznik pracuje normalnie. 

450 km - podczas maratonu strumień "Mode" (jeden z dwóch, którymi obsługuje się licznik) i są kłopoty z jego odblokowaniem.

2300 km -  podczas zmiany obwodu koła licznik "zawiesza się". Jedynym sposobem odblokowania okazuje się wyjęcie baterii, a następnie ponowne wprowadzenie jednostki i obwodu koła oraz ustawienie zegarka. Oczywiście przejechany dystans przepada bezpowrotnie (nie ma możliwości wprowadzenia dystansu po wyjęciu baterii) 

5100 km - licznik spada na podłogę i zawiesza się ponownie. Na przewodzie dostrzegam p...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy