Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

27 czerwca 2019

MTB za 3500 zł

0 1037

Na pierwszy rzut oka niewprawionego cyklisty, wszystkie rowery w tej prezentacji są identyczne. Różnią się kolorem i może wielkością kół. Więc jeśli też tak uważasz, to koniecznie zapoznaj się z poniższą treścią. Okazuje się bowiem, że zebrana przez nas „dwunastka” ma tak różne osobowości, jak bohaterowie filmu wojennego z łysym Savalasem. Są specjaliści i omnibusy, „krępi”, „szczupli” – żeby nie powiedzieć „grubi” – i „chudzi”. Flegmatycy i cholerycy. Jak w życiu. Zastanów się, jaki powinien być twój najlepszy przyjaciel. Czy chcesz, żeby wasze osobowości się dopełniały na zasadzie przeciwieństw, czy wolisz żeby był dokładnie taki jak ty?


Postanowiliśmy sprawdzić ile trzeba wydać na swój pierwszy rower, na którym można zawalczyć w sezonie 2016. Miał być to hardtail z widelcem o skoku 100 mm. Obserwując rynek, rozmawiając z rowerzystami i sprzedawcami w sklepach oraz analizując setki specyfikacji, ustaliliśmy poziom cenowy rowerów na 3500 zł (+/-300 zł).


Dopasowanie

Aby w pełni wykorzystać możliwości danego roweru, musimy odpowiednio dobrać rozmiar do sylwetki kolarza. O ile osoby o wzroście pomiędzy 175 cm a 185 cm nie mają z tym problemu, o tyle ci o nietypowych parametrach, atleci powyżej 195 cm lub dżokeje o wzroście nie przekraczającym 165 cm już ni...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy