Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat , Sport

18 marca 2020

Northtec MTB Zimą, Karczew
Wbrew przeciwnościom

0 502

Pojechali mimo braku zimy. Mimo szaroburej aury. Mimo niedzieli przeznaczonej na odpoczynek. Zawodnicy startujący w Karczew Northtec MTB Zimą udowodnili, że nie ma na nich mocnych.

 

POLECAMY

 

 

Trudno było znaleźć argument przemawiający za tym, aby w niedzielę, dzień wszelkiego wypoczynku zerwać się z rana z łóżka i jechać do karczewskiego lasu, by tam łyknąć 40 kilometrów po wertepach, podjazdach i korzeniach. Była tylko jedna rzecz, która mogła przekonać do takiego wysiłku. Mianowicie taka, że w tym karczewskim lesie czekał na zawodników Cezary Zamana i peleton z najlepszą atmosferą.

 

 

 

 

Jak się okazało, to wystarczyło. Do miasteczka rowerowego zjechała cała rzesza zawodniczek i zawodników, a lista startowa pękała w szwach. Tak wysoka, ocierająca się o ogólnopolskie rekordy frekwencyjne dla zimowych maratonów, była zresztą charakterystyczna dla wszystkich trzech imprez w cyklu Northtec MTB Zimą. W Karczewie szybko zrobiło się gwarno, pogodnie, inspirująco. Sprawnie działające biuro zawodów, serwowane dla wszystkich ciepłe napoje i pełen dobrej energii Cezary Zamana robili swoje. Gdy więc zawodnicy ustawiali się na linii startu, mieli w głowach tylko jedną myśl: czerpać jak najwięcej przyjemności z przejazdu.

 

 

 

 

Brak śniegu oraz zimowej otoczki został w pełni zrekompensowany profilem trasy. Serie zakrętów rozdzielane były podjazdami, w tym takimi o całkiem wymagającym stopniu nachylenia. Zjazdy  pozwalały rozpędzić się do całkiem imponujących prędkości, które następnie można było utrzymać na długich prostych. Szerokie fragmenty płynnie przechodziły w coraz węższe i węższe odcinki, by stać się w końcu single trackami. Rywalizacja była czysta, dosłownie i w przenośni, gdyż trasa wiodła po suchych, pozbawionych błota terenach. Setki kół gładko toczyły się więc po suchej nawierzchni i jedynym ograniczeniem były ograniczenia kondycyjne.

 

 

 

 

Z nimi najlepiej poradzili sobie Kamil Kuszmider (KK Catena Wyszków) oraz Andrzej Poczopko (Cryospace Olsztyn), którzy dystans ½ Pro pokonali w czasie 01:24:55. Drugi na metę wpadł Jarosław Wołosiuk (Cryospace Olsztyn) z czasem 01:24:59, wyprzedzając Tomasza Majewskiego (Retro Stork Team), który potrzebował 01:25:43 na dojechanie do mety. Wśród pań ścigających się na dystansie ½ Pro najszybsza była Marzena Moniuszko (Milsport) z czasem 01:37:47. Następne na mecie zameldow...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy