Pinarello F HR 3D

Rowery

Unieważnienie zasady 3:1 określającej maksymalne wydłużenie profili ramy przywołało konstruktorów do desek kreślarskich. Powstało kilka znacząco lepszych konstrukcji, a zawodnicy znów nabrali ochoty na rekordy. Ósmego listopada 2022 roku Filippo Ganna przeprowadził udany atak na rekord UCI, osiągając dystans 56,792 km w 60 minut. Złamał rekord niepobity od 1996 roku! Pojechał o 1,244 km dalej niż Chris Boardman na Lotusie Type 110.

Pierwszego lipca 2022 roku drużyna INEOS Grenadiers stanęła na starcie Tour de France, a do czasówki użyła nowego roweru czasowego, Pinarello Bolide F. Nie minęło dużo czasu, kiedy zaprezentowano jego nową odmianę. Bolide F HR 3D to pierwszy wyczynowy rower wydrukowany w technologii 3D. Został zaprojektowany specjalnie dla Filippo Ganny, do próby bicia rekordu w jeździe godzinnej pod auspicjami UCI.

Założenia

Konstruktorzy F HR postawili na unikalną metodę produkcji, ponieważ zależało im nie tylko na fenomenalnych walorach aerodynamicznych i jakości przenoszenia mocy, ale i idealnym dopasowaniu do unikalnej anatomii Filippo. Miało to na celu maksymalizację komfortu i ogólnej wydajności aerodynamicznej. Komfort bywa często niedoceniany, ale jest on absolutnie kluczowy, ponieważ pozwala zawodnikowi utrzymać wyższą prędkość przez dłuższy czas. Znaczenie sztywności jest w świecie...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy