Dołącz do czytelników
Brak wyników

BB info

4 marca 2021

NR 47 (Marzec 2021)

Raport Strava – rok 2020 w sporcie

149

Kolejny raz Strava przygotowała raport podsumowujący trendy widoczne na serwisie społecznościowym dla kolarzy i biegaczy. Już na przełomie 2020 i 2021 roku każdy użytkownik mógł zobaczyć w mobilnej aplikacji podsumowanie swoich osiągnięć. Strava przygotowała również bardziej przekrojowe statystyki wyliczone ze zanonimizowanych zapisów udostępnianych publicznie przez 73 miliony użytkowników. Rok 2020 oczywiście różnił się od poprzednich, ale kierunki niektórych trendów nie są tak oczywiste, jak obserwacja wpływu narodowych kwarantann na ruchliwość na zewnątrz.

Boom aktywności podczas pandemii

Liczba wysyłanych na portal aktywności wzrosła nieproporcjonalnie do liczby zarejestrowanych i dołączających co miesiąc użytkowników (średnio 2 miliony/mies.). Bardzo duże marcowe spadki we Włoszech i Hiszpanii skompensowali Niemcy, Brytyjczycy i Amerykanie. W dalszej części roku poza Włochami i Francuzami wszyscy ruszali się więcej niż w 2019 roku.
 

POLECAMY


Masowa walka o KOM/QOM

Wirtualna walka o najlepszy rezultat na segmencie rozgorzała w czasie, kiedy trudniej było się ścigać ramię w ramię. Zarówno panie, jak i panowie prawie podwoili liczbę poprawionych rekordów w porównaniu do poprzedniego roku.
 

 
Wzrost aktywności kobiet

Sumaryczny czas aktywności wzrósł w 2020 roku prawie o 15%, nie tyle ze względu na długość poszczególnych aktywności, ile na ich większą częstość. Szczególnie kobiety zwiększyły aktywność.

Zmiana globalnej m...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy