Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

26 czerwca 2019

Trek Domane AL3

0 704

Nazwa modelu kojarzy się z topowym i bardzo ekskluzywnym rowerem na węglowej ramie, słynnej z płynności jazdy po nierównych drogach i amortyzacji siodełka i kierownicy w systemie Isospeed.

Byliśmy nim zafascynowani i dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak spisuje się prostsza i zdecydowanie tańsza wersja oparta na aluminiowej ramie z węglowym widelcem i bez żadnych systemów tłumiących drgania. Co prawda Trek przy opisie widelca używa określenia Isospeed, ale nie ma w nim żadnego mechanizmu do rozpraszania drgań, ma wystarczyć odpowiedni układ włókien. 

POLECAMY

Czy w budżetowej konstrukcji Treka został zachowany charakter bolida, którego test opublikowaliśmy w magazynie bikeBoard #3/2017? Pierwsze kilometry po płaskim pokazały, że Domane AL 3 wcale nie jest rowerem dla emeryta. Pozycja jaką zajmuje kolarz nie różni się dużo od tej na wyścigowej Emondzie. Jest na tyle sportowa, że jazda jest bardzo - jak na cenę roweru - efektywna.

 

Wielogodzinne przejażdżki nie spowodują jednak nadmiernego bólu pleców. Nawet 130 km runda dookoła Babiej Góry z przewyższeniem 1700 m nie wzruszyła naszego już dość dojrzałego naczelnego. Stwierdził, że jeśli dla kogoś pozycja będzie zbyt agresywna to po podłożeniu podkładek pod mostek każdemu będzie wygodnie. Rower ma aspiracje do (...)

 

Poniżej znajdziecie pełną specyfikację testowanego modelu oraz dodatkowe zdjęcia.


S...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy