Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

2 lutego 2022

Mazovia MTB Zimą już 13 lutego
Zapowiedź

0 1139

Zimy bywają słabsze, opady śniegu mniej intensywne, ujemne temperatury trzymają krócej, ale maraton Mazovia MTB Zimą w Jabłonnej niezmiennie trzyma poziom. Przekonać się będzie można o tym w niedzielę 13 lutego podczas jedynej w tym roku zimowej odsłony Mazovii.

 

POLECAMY

 

 

O to, aby startujący w zawodach mocno spocili się przy pokonywaniu terenowych przeszkód zadba Cezary Zamana. To on wytyczy trasę, nasycając ją wysokim stężeniem sportowych wyzwań. Kolarze będą mknąć po terenach w większości osłoniętych od wiatru włodarze gminy Jabłonna sprawią, że zarówno kolarze, jak i towarzyszący im kibice poczują się jak najwygodniej. Szatnie, przebieralnie, prysznice z ciepłą wodą oraz hala, w której serwowane będą regeneracyjne posiłki. 

 

Rezultatem obopólnego zaangażowania jest maraton cieszący się od lat niesłabnącą popularnością. Przemyślana trasa z bufetami, gdzie serwuje się ciepłe napoje. Trzy dystanse do wyboru (Pro 46 km, Fit 23 km oraz Hobby 7 km). Pełny regulamin zawodów TUTAJ. Stałym punktem programu jest też Memoriał Andrzeja Wilczopolskiego. Kolarze startujący w Jabłonnej już po raz ósmy wspomną o tym wielkim przyjacielu Mazovii i czterokrotnym mistrzu świata w wyścigach psich zaprzęgów.

 

 

 

 

„Trudno wyobrazić sobie atrakcyjniejszą formułę zimowego maratonu. I trudno znaleźć lepszą motywację do tego, aby zimą wyrwać się z domu i przetestować swoją sportową formę, tak pieczołowicie wypracowywaną na trenażerach czy siłowni” – mówi Cezary Zamana. „Przejechanie zimowej trasy pomoże też w budowaniu odporności, która dziś jest na wagę złota” – dodaje triumfator Tour de Pologne z 2003 roku. 

 

Wisienką na lodowym torcie będzie ufundowany przez firmę Northtec rower MTB o rynkowej wartości 4 000 złotych. Hamulce tarczowe, napęd Shimano Deore 3x10 z tylną przerzutką XT Deore, koła zbudowane na piastach Shimano i powietrzny amortyzator Suntour XCR RL-32 AIR 100mm z regulacją tłumienia i manetką blokady skoku z kierownicy, zapewni optymalne tłumienie drgań i wstrząsów na górskich trasach. Z takim sprzętem do domu wróci jeden ze szczęśliwców z listy startowej zawodów Mazovia MTB Zimą.

 

 

 

 

Zapisy na zawody Mazovia MTB Zimą już trwają. 

Zapisać się będzie można także w niedzielę w dniu zawodów, czyli w niedzielę 13 lutego. Zapisy będą prowadzone w bazie zawodów, zlokalizowanej w Ośrodku Sportu i Rekreacji Jabłonna (ul. Partyzantów 124a Chotomów).

 

 

Tydzień przed startem trasę maratonu będzie można przetestować ramię w ramię z Cezarym Zamaną podczas oficjalnego treningu. Wspólny przejazd odbędzie się w niedzielę 6 lutego. Start o godzinie 11.00 spod hali OSiR w Jabłonnej.

 

Drugim, obok Urzędu Gminy Jabłonna, współorganizatorem zawodów jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jabłonnej. To z jego bogatej infrastruktury skorzystają zawodnicy. 

 

 

 

 

 

MAZOVIA MTB ZIMĄ – JABŁONNA, 13 LUTEGO

Zapisy w biurze zawodów w dniu maratonu od 8.00 do 11.00

Biuro zawodów: Ośrodek Sportu i Rekreacji Jabłonna, ul. Partyzantów 124a Chotomów

 

 

Program zawodów

8.00 – 11.00 – zapisy w biurze zawodów

10.30 – start dystansu Hobby

11.30 – start dystansu Fit i Pro

 

 

Przypisy