Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

27 stycznia 2022

Ondřej Cink kolejne trzy lata w KROSS ORLEN Cycling Team

0 1164

KROSS ORLEN Cycling Team o trzy kolejne sezony przedłuża kontrakt z Ondřejem Cinkiem, jednym z najlepszych kolarzy MTB na świecie

 

POLECAMY

Ondřej Cink przez trzy kolejne sezony (do końca 2024 roku) będzie reprezentował barwy KOCT – drużyny wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Ten utalentowany zawodnik wielokrotnie udowodnił, że należy do światowej czołówki kolarzy górskich. To kolejna świetna wiadomość z obozu KOCT, po informacjach o rozbudowaniu składu zespołu o Matyldę Szczecińską, Aleksandrę Podgórską oraz Thomasa Litschera. Grupa kolarska zostanie wzmocniona jeszcze jednym zawodnikiem. Jego nazwisko poznamy już niedługo.

 

 

Ondřej Cink to aktualny mistrz Czech MTB i filar drużyny, w której barwach zdobywa najważniejsze trofea od 2019 roku. Poprzedni sezon był dla niego bardzo udany, zawodnik zakończył go na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i czwarty w rankingu UCI.

 

 

 

 

- W 2022 roku wiążemy z Ondřejem ogromne nadzieje, mamy też ambitne cele – mówi Kornel Osicki, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. Podpisanie kontraktu, w ramach którego Ondřej wystartuje także na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, na rowerze polskiego producenta KROSS, to bardzo dobra wiadomość. To działanie istotnie wzmacnia pozycję naszej drużyny – dodaje Osicki.

 

 

 

 

Celem na 2022 rok jest zwycięstwo w przynajmniej jednej edycji wyścigów Pucharu Świata oraz walka o medale mistrzostw świata, które będą rozgrywane we francuskim Les Gets, a także powtórzenie sukcesu z ostatniego sezonu, czyli zajęcie miejsca w czołowej piątce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

- Fakt, że zawodnik zdecydował się na przedłużenie kontraktu potwierdza, że dobrze czuje się w naszej drużynie, co nas bardzo cieszy. Ondrej świetnie się rozwija, odnosi kolejne zwycięstwa zajmując miejsca na podium i liczę, że tak będzie nadal – dodaje Team Manager KOCT Kornel Osicki.

 

 

 

 

Obecnie barwy KROSS ORLEN Cycling Team reprezentują:

- Ondřej Cink, aktualny mistrz Czech, czwarty zawodnik w rankingu UCI oraz trzeci w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB,

- Bartłomiej Wawak, mistrz Polski XCO oraz XCC, 8 zawodnik w rankingu UCI,

- Thomas Litscher, utytułowany zawodnik ze Szwajcarii, mistrz świata w kolarstwie górskim w kategorii do 23 lat oraz wicemistrz świata w kategorii elita z 2017 r.

- Matylda Szczecińska, mistrzyni Polski kategorii młodzieżowej XCO i jedenasta zawodniczka mistrzostw Europy w kolarstwie górskim

- Aleksandra Podgórska, wicemistrzyni Polski XCO w kategorii elita w latach 2019 i 2020

 

Grupa kolarska zostanie wzmocniona jeszcze jednym zawodnikiem. Jego nazwisko poznamy już niedługo.

 

 

 

KROSS ORLEN Cycling Team to jedna z najlepszych grup kolarskich na świecie obecna na trasach rowerowych od dekady. W skład grupy wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN oprócz Matyldy Szczecińskiej i Aleksandry Podgórskiej wchodzą: trzeci zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata MTB 2021 Ondrej Cink, Olimpijczyk i Mistrz Polski XCO i XCC Bartłomiej Wawak oraz Thomas Litscher, mistrz świata do lat 23 oraz wicemistrz świata w kategorii elita.

Przypisy