Dołącz do czytelników
Brak wyników

Specialized 2FO DH Flat

Artykuł | 10 stycznia 2022 | NR 56
0 439

Cena: 700 zł; Masa: 834 g (rozm. 42)
Specialized Europe B.V. www.specialized.com

 

Po wyjęciu ich z pudełka myślałem, że dali dwa prawe, bo podeszwy są w zasadzie identyczne. Dopiero na stopach widać zamysł projektanta, buty są zgrabne, krótkie i silnie asymetryczne w płaszczyźnie wzdłużnej z wysoką osłoną wewnętrznej kostki. Zaprojektowano je przy współpracy z trzykrotnym mistrzem świata Loïcem Brunim na bazie doświadczeń z Body Geometry.
Niestety, w pierwszym kontakcie w lewym 2FO DH Flat uwierał mnie róg języka, a w prawym uciskało mi kostkę. Buty wymagały rozjeżdżenia i rozchodzenia, dopiero po pewnym czasie poczułem się, jakbym miał je od zawsze. Podczas zakładania warto zwrócić uwagę na bardzo zabudowany zapiętek, który fantastycznie blokuje pietę w bucie. Polecam używać łyżki, gdyż jego konstrukcja bardzo utrudnia nakładanie butów.
Wkładka jest bardzo wypukła na podbiciu stopy. Dostępne są jeszcze dwie inne, dopasowane do innego wysklepienia podbicia. Wszystkie wykorzystują zasadę budowy plastra miodu, dzięki czemu jest przewiew i stopa się nie gotuje. Pancerna cholewkę wykonano ze wzmocnionej syntetycznej skóry i pokryto odpychającym wodę materiałem Xpel, a wentylację zapewniają otwory zasłonięte kilkuwarstwową siateczką. Podczas jazdy czuć pewien przewiew, więc najlepiej być w ruchu. 
 


W teście nie udało się ich zamoczyć na tyle, żeby to było odczuwalne w...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy