Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

2 października 2020

BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy 2021. Podsumowanie i zapowiedź

0 264

Covidowy rok 2020 zniszczył wszystkie kalendarze organizatorów imprez i zawodów tego sezonu. „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” na stadionie PGE Narodowym został zablokowany rządowym zakazem organizacji imprez tuż przed gotowym do realizacji Wydarzeniem. 

 

POLECAMY

Flagowa, czwarta edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” 2020 na stadionie PGE Narodowym w Warszawie została przeniesiona na 10-11 kwietnia 2021 r. Kilkudziesięciu Wystawców podpisało już aneksy na nową datę. Partnerami Wydarzenia pozostają marki Tour de Pologne/Lang Team, Decathlon i Bafang Electric. Wśród Wystawców nie zabraknie takich marek, jak Argon18, ASSOS, Brunox, Canyon, Cervello, Colnago, Ekoi, Electra, Focus, Haibike, KTM, Martombike, Merida, Poc, Shimano, Specialized, Trek i wielu, wielu innych. 

Nie zabraknie również wielu gości specjalnych, sportowców i fachowców udzielających wywiadów na scenie najlepszym dziennikarzom branżowym. Testy porównawcze setek rowerów różnych producentów odbędą się, jak dotąd na zadaszonej płycie stadionu, czyli w bezpiecznej przestrzeni świeżego powietrza, osłoniętej przed wiatrem i opadami. 

 

 

 

 

Tymczasem w dniach 24-26 września 2020 r. miała miejsce pierwsza edycja „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” w Bielsku-Białej. Mimo obaw Wystawców, braku nowych kolekcji do testów i prezentacji, szesnastu dystrybutorów zdecydowało się w nim uczestniczyć. Niecałe dwa tysiące rowerowych fanów, w tym 200 odwiedzających z branży rowerowej odwiedziło Hotel Dębowiec. Floty testowe 2021 Bafang, Specialized, Trek oraz Focus były oddane do dyzspozycji testujących. Na stoiskach swoje nowości prezentowały marki, jak Assos, Brunox, Cairn, Fantic, Dainese, North Wave, Rudy oraz polscy producenci Bapco, Beerduro, BodyMafia, czy Martombike. Wstęp na targi był biletowany, opłata wynosiła 15 złotych, co budziło kontrowersje odwiedzających, często zawiedzionych małą ilością wystawców. Szeroki dostęp do testowych rowerów, z uwagi na niewielką ilość odwiedzających, stanowiła jednak rekompensatę. 

Organizator – Arkadiusz Walus potwierdza, że począwszy od roku 2021 „BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy” będzie miał corocznie swoje dwie odsłony. Wiosną na stadionie PGE Narodowym i jesienią w Bielsku-Białej, w naturalnych warunkach i na doskonałych trasach MTB i DH Szyndzielni.

 

 

 

 

W kwietniu w Warszawie planowane są następujące wydarzenia towarzyszące:

Wystawa oraz testy rowerów i akcesoriów, mistrzowie i gwiazdy kolarstwa, MTB i triathlonu oraz spotkania ze sportowcami i specjalistami, które poprowadzą znani i uwielbiani dziennikarze. To wszystko już w pierwszy kwietniowy weekend w Warszawie. Nowością 2021 będą odbywające się równocześnie dwa nowe Wydarzenia: RUN SHOW i SWIM SHOW.

"BIKE EXPO - Narodowy Test Rowerowy" to Wydarzenie podczas którego, na starcie sezonu można poznać rynkowe nowości, testować je i porównywać bezpośrednio w jednym miejscu i czasie, spotkać sportowców profesjonalnych i amatorów, oraz dyskutować z najlepszymi specjalistami i blogerami na nurtujące użytkowników rowerów tematy. Oto, jak to wygląda w praktyce:

Wystawa rowerów i akcesoriów dla wszystkich użytkowników zajmie dwa piętra  stref VIP i SMC  stadionu PGE Narodowego. Ponad 80-ciu Wystawców zaprezentuje około 150 marek z całego świata. Dodatkowo wiele z nich będzie można kupować w strefach sprzedażowych na miejscu lub online, z dostawą na drugi dzień. 

Testy porównawcze rowerów wszystkich kategorii. Płyta PGE Narodowego jest doskonała do bezpiecznego testowania rowerów, ponieważ dach zabezpiecza nas przed kaprysami pogody. Wymaga jednak zbudowania torów testowych MTB, SZOSA, PUMPTRACK oraz podjazdów dla rowerów e-bike. Główną zaletą rowerów elektrycznych jest łatwość pokonywania podjazdów i testujący muszą mieć możliwość sprawdzenia tej funkcji. 

Pięćdziesięciu gości specjalnych! Blisko 30 spotkań z gwiazdami i mistrzami kolarstwa oraz specjalistami. Prezentacje oraz wykłady i szkolenia. Opowieści, slajdowiska i porady. A także dyskusje na ważne tematy. Tym razem odbędą się w stadionowej sali konferencyjno – kinowej oraz strefie spotkań w Stadium Media Center. Przez całe dwa dni, po 45 minut każde.

„BIKE EXPO – Narodowy Test Rowerowy 2020” nie mogłoby się odbyć, bez wspaniałych partnerów i Wystawców, z których wielu jest z nami od pierwszej edycji. 

PARTNEREM GŁÓWNYM jest Tour de Pologne oraz Lang Team, oczywiście z niesamowitym Czesławem Langiem na czele.

PARTNEREM SPORTOWYM jest DECATHLON POLSKA – właściciel 58 sklepów sportowych w Polsce, z których pierwszy w Olsztynie, otwarty w 2019 jest sklepem ekologicznym, wyposażonym w panele słoneczne, ławki solarne czy turbiny wiatrowe. Obok sklepu jest dostępne dla wszystkich mieszkańców boisko i ładowarka do aut elektrycznych.

PARTNEREM TECHNOLOGICZNYM jest BAFANG POLSKA, jeden z wiodących azjatyckich producentów komponentów do e-mobilności i kompletnych e-układów napędowych, który otworzył swoją fabrykę w Polsce w roku 2019, skąd dostarcza wyposażenie dla czołowych producentów e-bike na świecie.

 

 

Przypisy