Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

6 grudnia 2019

BIKE MAXXIS Transalp 2020
Bardziej szalony, pełen przygód i dzikszy

0 510

Najbardziej spektakularny europejski wyścig etapowy dla kolarzy MTB, który rozpoczyna się rozegrany zostanie 5-11 lipca 2020 roku, prowadząc od Nauders w Austrii do Riva del Garda we Włoszech. To już 23. edycja MAXXIS BIKE Transalp, która pokazuje, że potrzeba odkrywania nie jest jeszcze wyczerpana. Trasa na 2020 biegnie po mniej uczęszczanych i trudnych trasach, które pierwotnie nie były przeznaczone dla rowerzystów górskich. Ponad 1000 uczestników z ponad 35 krajów podejmuje wyzwanie przejścia przez Alpy w siedmiu etapach - w zespołach lub solo. Cały wyścig obejmuje 577 kilometrów i 18 940 metrów wysokości. Rejestracja jest już otwarta.

 

POLECAMY

 

Pierwszy BIKE Transalp w 1998  był podróżą w nieznane - zwiedzaniem Alp. 22 lata później nie jest łatwo znaleźć nieskażone i mniej uczęszczane trasy, ale nie jest to niemożliwe: „Trasa Transalp 2020 jest dowodem na to, że duch odkrywania Alp jest nadal w nas obecny”, mówi kierownik wyścigu Marc Schneider o tej dzikiej trasie. 

 

Od pierwszych metrów riderzy znajdą się w centrum przygody. Z Nauders w Tyrolu trasa prowadzi przez Livigno do Ortler i Adamello. Z potężnymi górami i lodowcami w tle, Transalp meandruje nad ryzykownymi przełęczami, takimi jak Passo dell’Alpe (2461 m), Forcella di Montozzo (2613 m) i Mortirolo (1852 m). Tutaj nie ma gładkich szutrów, są za to wąskie okolone murkami ścieżki szerokości konnego zaprzęgu. 

 

 

 

 

Wyścig trwa, mamy trzy nowe lokalizacje etapowe we Włoszech - Santa Caterina Valfurva, Aprica i Peio - i odpowiednio nowe odcinki, które nigdy wcześniej nie były częścią BIKE Transalp. Nawet leśne szlaki stają się coraz trudniejsze. W dolinie Peio w Parku Narodowym Stelvio uczestnicy będą mieć za sobą ponad połowę drogi, zanim udadzą się do Molveno, Valle del Chiese nad jeziorem Idro i wreszcie do Riva del Garda. Ale chociaż uczestnicy BIKE Transalp zbliżać się będą powoli do Mekki MTB nad Gardą, wciąż będą trafiać na mniej uczęszczane, ale nie mniej fantastyczne odcinki.

 

Krótko mówiąc: trasa 2020 wiedzie oryginalnymi drogami, nie rezygnując z klasycznych epickich fragmentów. Najlepszym przykładem jest koronny finał BIKE Transalp z Passo Tremalzo nad Passo Rocchetta, Pregasina i starą drogą Ponale, aż do Rivy - zapierające dech w piersiach ostatni zjazd przed trudnym finiszem nad jeziorem Garda.

 

Bez względu na to, czy zaczynasz w zespole, czy w pojedynkę, jesteś amatorem lub masz ambicje na podium, czy jesteś członkiem duetu ojciec i syn lub jedziesz z najlepszym kumplem: dla większości uczestników BIKE Transalp to niezapomniana przygoda, dla której trenuje się przez miesiące, a nawet lata. Chodzi o przekraczanie granic, emocje, wspólne cierpienie i wspólne zagrzewanie się do walki, w otoczeniu imponującego krajobrazu Alp.

 

Opłata za udział w wyścigu wynosi 899 euro, a w tym profesjonalny pomiar czasu, wsparcie na trasie, bezpłatne wyżywienie na trasie i na mecie, herbata ratunkowa, myjnia rowerowa, serwis techniczny, transport bagażu i koszulka finisze...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy