Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ekwipunek

17 sierpnia 2021

NR 52 (Sierpień 2021)

Bone Collection Bike+Run Tie Connection Kit

0 285

Smartfony towarzyszą nam stale w pracy, w domu, także w czasie uprawiania sportu, a jazda na rowerze nie jest wyjątkiem. Potrzeba pozostawiania cały czas „w kontakcie” to jedno, ale nie da się ukryć, że możliwości nawet przeciętnej klasy współczesnego telefonu są bez porównania większe niż to, co oferują liczniki rowerowe, a nawet część specjalistycznych komputerów treningowych. Nie dziwi więc fakt, że wielu rowerzystów nie czuje potrzeby wydawania pieniędzy na przeznaczone sportowi urządzenie, skoro wszystko, czego potrzebują, może im zapewnić smartfon. Schowany w kieszeni nie załatwia jednak bieżącego monitoringu. Potrzebny jest zatem odpowiedni uchwyt – funkcjonalny i bezpieczny.
Tajwańska firma Bone przy tworzeniu produktów kładzie bardzo duży nacisk na design i ergonomię, a starania te są doceniane, o czym może świadczyć szereg prestiżowych nagród, jakim już zostali uhonorowani w swojej niedługiej, szesnastoletniej, historii (m.in. trzykrotnie Red Dot Design Award), prezentowany uchwyt również został wyróżnionym TAIPEI CYCLE d&i award 2021. 
Bike Tie Connection charakteryzuje się prostą, ale bardzo funkcjonalną budową. Jego podstawa wykonana jest z bardzo wytrzymałego silikonu, elastycznego i odpornego na wysoką temperaturę. Ponieważ zintegrowany pasek pozwala objąć elementy o średnicy od 22 do 47 mm, uchwyt można bez użycia narzędzi zamontować na kierownicy, mostku, a nawet górnej rurze. W miejscu sadowienia uchwyt jest lekko profilowany dla lepszego dopasowania do owalnych powierzchni, ale elastyczność silikonu jest na tyle duża, że nie było problemu z posadowieniem uchwytu także na szerokiej, płaskiej kierownicy aerodynamicznej. Silikonowa konstrukcja uchwytu w dużej mierze rozprasza również drgania, chroniąc telefon przed wstrząsami.
Telefon mocowany jest na podstawce przy pomocy silikonowych ściągaczy. Proste, ale skuteczne i pasuje do szerokiej gamy telefonów w rozmiarze od 4,7 do 7,2 cala. W przeszłości miałem nieprzyjemność spotkać kilka uchwytów opartych na podobnej zasadzie. Żaden się nie sprawdził, a „najlepszy” nie trzymał stabilnie telefonu nawet przy jeździe na trenażerze. Bone to jednak zupełnie inna liga – projekt, jakość materiałów oraz wykonania budzą zaufanie od pierwszego kontaktu, a oglądnięcie filmiku prezentującego test na maszynie wibracyjnej rozwiało resztę wątpliwości. Sprawdzaliśmy kilka modeli telefonów i w żadnym przebieg silikonowych pasków ściągaczy nie zasłaniał aparatu ani nie kolidował z przyciskami. Jedynie w niektórych aplikacjach utrudniają dostęp do przycisków wyświetlanych w narożnikach ekranu. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest to, że jest proste i szybkie w obsłudze i nie ma żadnej dodatkowej warstwy pogarszającej czytelność i „dotykowość” ekranu. Ale oczywiście uchwyt nie chroni telefonu przed warunkami zewnętrznymi. Temu jednak można dość łatwo zaradzić, wkładając telefon w woreczek strunowy i dopiero tak zabezpieczony wpiąć do podstawki.
Podstawkę z uchwytem łączy obrotowy mechanizm zatrzasku wykonany z wytrzymałego tworzywa. Umożliwia korzystanie z telefonu zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej, wystarczy przekręcić. Wpięcie i wypięcie następuję tylko w pozycji na ukos pod kątem 45 stopni. Nie ma obawy, że stanie się to samoczynnie pod wpływem d...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy