Dołącz do czytelników
Brak wyników

Bontrager Cadence

Artykuł | 23 listopada 2021 | NR 55
0 226

Cena: 679 zł
Masa: 592 g (43)
Sztywność podeszwy 3 kN/m
Trek Bikes, www.trekbikes.com

Buty przeznaczone do spinningu. Bez oglądnięcia spodu podeszwy nie sposób odróżnić ich od zwykłych sportowych butów. Przyszwę wykonano w dużej mierze z dwuwarstwowej siatki o różnych grubościach i gęstościach (wierzchnia wyróżnia się większą przewiewnością). Język jest zintegrowany z przyszwą i wykonany z cienkiego, elastycznego neoprenu. Wzmocniony, dość sztywny zapiętek od środka pokryty jest antypoślizgowym materiałem. Dopasowanie buta do stopy zapewnia pokrętło BOA i linka połączona z dwoma lekko elastycznymi patkami opasującymi stopę w poprzek. Podeszwa z boku przypomina zwykłą podeszwę sportowego buta. Typowo kolarskie usztywnienie zaczyna się około 3 cm od przodu buta i sięga mniej więcej do 2/3 długości podeszwy. Miejsca po obu stronach usztywnienia są mocno elastyczne i pozwalają na łatwe zginanie podeszwy. Pod piętą znajduje się duża ilość amortyzującej pianki. Miejsce na bloki jest na tyle głęboko schowane, że po ich zamontowaniu można bez obaw chodzić po każdym rodzaju podłogi bez obaw o poślizgnięcie się lub o porysowanie podłoża.
 

POLECAMY


Buty, mimo tego że producent deklaruje ich powiększoną objętość, wydają się przeznaczone raczej dla osób z wąską lub średnią stopą.
W zastosowaniu zgodnym z przeznaczeniem buty spisują się znakomicie. Sztywność podeszwy, mimo iż o wiele mniejsza niż w butach MTB czy szosowych, jest wystarczająca nawet do intensywnego treningu. But dobrze trzyma stopę, a lekko elastyczne materiały przyszwy zapewniają wysoki komfort. Ceną za komfort jest minimalna utrata efektywności w porównaniu z wyczynowymi modelami, ale podkreślam – to nie jest but dla wyczynowych kolarzy, tylko dla miłośników szeroko rozumianego fitnessu. Ogromną zaletą Cadence je...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy