Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

10 listopada 2019

Canyon mówi OK trenażerom
Canyon oficjalnie zatwierdza możliwość użytkowania swoich rowerów na trenażerach

0 508

Noce stają się coraz dłuższe, a temperatury spadają: to pora roku, kiedy sesje na trenażerze stają się nieodzowne. Nietrudno zrozumieć, dlaczego każdego roku treningi w wirtualnym świecie Zwifta i innych podobnych aplikacji zyskują na popularności. Canyon - partner Akademii Zwift i założyciel zespołu Canyon ZCC eRacing - jest jednym z największych zwolenników tej nowej rewolucyjnej kolarskiej dyscypliny.

 

POLECAMY

 

Nowa gwarancja Canyon

Nadszedł więc czas, by ogłosić wiadomość dla wszystkich fanów i właścicieli rowerów Canyona, którzy szykują się do zimy na trenażerze. Po niedawnym rozszerzeniu zakresu standardowych procesów testowania jakości, Canyon oficjalnie zatwierdził możliwość użytkowania większości swoich rowerów na trenażerach. Wśród nich znalazły się wszystkie modele Aeroad, Ultimate, Endurace, Grail, Inflite, Speedmax i Exceed. Gwarancja opisuje tylko dwa warunki, które muszą być spełnione: rower musi być przytwierdzony do trenażera za pomocą tylnej osi oraz wymagane jest użycie akcesoriów dostarczonych przez producenta trenera (takich jak na przykład specjalne osie).

 

Testy

Michael Kaiser, szef działu badań i rozwoju w Canyon, uważa, że to ważny krok we właściwym kierunku. “Trening kolarski w domu staje się coraz istotniejszy dla wielu kolarzy i chcemy to uwzględniać w naszych rowerach. Wymyśliliśmy nowy test, który włączyliśmy do naszego procesu zapewniania jakości, aby precyzyjnie symulować naprężenia wywierane przez trenażer na ramę roweru.

 

Zwift Academy i Canyon ZCC eRacing

Od 2016 r. Canyon współpracuje z Akademią Zwift, z której już zwerbowaliśmy trzy nowe zawodniczki do kobiecego zespołu CANYON // SRAM Racing. Do teamu dołączyły: Leah Thorvillson (USA), Tanja Erath (GER) i ostatnio Ella Harris (Wielka Brytania). Ponadto od założenia w 2018 roku zespół Canyon ZCC eRacing jest jednym z najbardziej liczących się teamów...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy