Garmin Edge 840 Solar

Ekwipunek

Najkrótsza recenzja „840” mogłaby się zamknąć w dwóch słowach: „pomniejszona 1040”, ale zrozumienie tego skrótu myślowego wymagałoby dogłębnej znajomości flagowego modelu serii Edge, który miał premierę w ubiegłym roku, i pominęłoby całą głębię różnic między „840” a „830”.

Premiery nowych Edge’ów można było się spodziewać, mimo że konkurencji nie udało się nacisnąć na lidera zbyt mocno w ciągu czterech lat, które minęły już od premiery „530” i „830”. Tym razem Garmin zaprezentował od razu aż cztery urządzenia: Edge 540 i 840 oraz ich odmiany Solar, które od podstawowych modeli różnią się tylko możliwością ładowania energią słońca.

Hardware

Liczniki 540 i 840 są minimalnie szersze i bardziej płaskie niż poprzednie, ale ich ekrany mają tę samą przekątną 66 mm (2,6”) i rozdzielczość 246×322 pikseli. Dodatkowa powierzchnia potrzebna jest na fotowoltaikę, którą można rozpoznać po czerwonawym odcieniu pod szybką. Sam ekran w wersji Solar jest minimalnie ciemniejszy, ponieważ ma warstwę fotoaktywną, która jest prawie idealnie przezroczysta, ale ma 1/8 sprawności nieprzezroczystej obwódki. W generacji x30 i dwóch poprzednich najważniejszą różnicą między seriami 5xx i 8xx był sposób kontrolowania komputerka: przyciskami (5xx) lub ekranem dotykowym (8xx)....

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy