Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat , Otwarty dostęp

13 lutego 2020

Grand Canyon:ON
Druga generacja e-MTB od Canyona

217

Premiera Spectrala:ON w 2018 stanowiła dla Canyona początek nowego rozdziału - rozdziału dotyczącego e-bike’ów. Niedługo potem Neuron:ON sprawił, że Canyon na dobre zaangażował się w rowery elektryczne.

 


 

W tej chwili ta marka kojarzona z bezpośrednią sprzedażą rowerów, czyni kolejny krok. Wraz z Grand Canyon:ON - elektrycznym hardtailem, Canyon wprowadza nową generację e-bike’ów z całkowicie zintegrowanymi systemami napędowymi. Grand Canyon:ON jest pierwszym z tej nowej generacji. Dzięki specjalnym cechom konstrukcyjnym, innowacyjnej technologii i charakterystycznemu projektowi Canyona to zupełnie nowy standard!

 

 

 

 

Podobnie jak analogowy Grand Canyon, Grand Canyon:ON to hardtail dla bikerów na wszystkich poziomach, z solidną ramą z aluminium 6061 zbudowaną wokół mocnego układu napędowego Steps E8000 od Shimano. Silnik i akumulator BT-E8035 są całkowicie zintegrowane z dolną rurą, zapewniając czysty i elegancki wygląd. Ładowanie można przeprowadzić poprzez wyjęcie akumulatora i ładowanie w zewnętrznej ładowarce lub po prostu naładować za pomocą gniazda zintegrowanego z rurą podsiodłową. Cały rower pochwalić się może całą listą szczególnych rozwiązań: przycisk ON/OFF w wygodnym miejscu na górnej rurze, a także Port USB-C do ładowania urządzeń w czasie jazdy. Kolejną udogodnieniem jest opracowany przez Canyon zestaw kierownicy i mostka, wewnątrz których poprowadzono kable do wyświetlacza sterowania. Rower oferuje również możliwość montażu stopki, lub jeśli jej nie chcesz, daje możliwość ukrycia styku montażowego pod zaślepką. 

 

 


 

Ale nie chodzi tylko o styl - Grand Canyon:ON ma również imponujący zakres funkcji związanych z sama jazdą i prowadzeniem. Dzięki rozmiarowi kół Size Split z kołami 650B na ramach XS i S oraz 29-calowych kół w rowerach M, L i XL, riderzy uzyskują spójne prowadzenie bez względu na rozmiar ramy.

 

 

 

 

 

Rower zapewnia również dużą kontrolę i stabilność, z czterotłokowym przednim hamulcem oraz przednimi i tylnymi tarczami 203 mm (w rowerach XS i S tylny rotor ma średnicę 180 mm) dla dodatkowej siły hamowania. Co więcej, strome techniczne podjazdy są łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki własnemu siodełku Canyona SD:ON, wyposażonemu w specjalne skrzydło w tylnej części dla dodatkowego wsparcia.

 

 

 

 

Grand Canyon: ON jest dostępny na stronie canyon.com od czwartku 13 lutego 2020 r. w trzech modelach 8.0, 8.0 WMN i 9.0. Ceny kształtują się od 2 799 do 3 999 euro. 

 

 


 

Przypisy