Jak z jajeczkiem - test siodła Specialized Alias

Porady Ergonomia Zdrowie

 

Smukłe, zgrabne, pokryte delikatną skórą, sprężyste, twarde w dotyku i do tego z niebywale figlarnym rowkiem. Wiosna przyszła, krew popłynęła w żyłach żwawiej, oczy widzą tylko to, co zobaczyć chcą, a wyobraźnia załatwia resztę. I tylko to Was tłumaczy! To nie damskie pośladki tu opisałem, tylko nowe siodło. Męskie! 

Test siodła Specialized Alias przeczytacie w bikeBoard 2/2006 (gdzie kupić)

Historia Body Geometry 

Siodła Body Geometry zostały zaprojektowane w 1997 w odpowiedzi na problemy związane z ograniczeniem przepływu krwi w okolicach krocza, u mężczyzn używających tradycyjnych siodełek rowerowych oraz związanych z tym dysfunkcji. Założyciel firmy Specialized, Mike Sinyard zasięgnął pomocy doktora Rogera Minkowa, eksperta w dziedzinie ergonomii, który projektował już min. siedzenia pilotów Amerykańskich Linii Lotniczych a także sprzęt do ćwiczeń z obciążeniem amerykańskiej drużyny olimpijskiej. 

Minkow zaprojektował pierwsze siodełko Body Geometry z wycięciem w kształcie litery "V". Siodło to miało zwiększać przepływ krwi jednocześnie zmniejszając ucisk w okolicach kości łonowych. Minkow był przekonany, że arterie i nerwy znajdujące się w tych okolicach są skompresowane między kościami łonowymi a wypukłą powierzchnią tradycyjnych siodełek rowerowych. Ta teoria została poparta w lit...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy