Dołącz do czytelników
Brak wyników

Pirelli P Zero Velo Race TLR

Artykuł | 23 listopada 2021 | NR 55
0 308

Cena: 340 zł
Masa: 304 g (700×28C)
FHU Poręba, www.bike-rs.pl

Pirelli, jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek opon, miała prawie dwie dekady przerwy w produkcji gum rowerowych. Wrócili w 2017 roku i sukcesywnie rozszerzają ofertę. Przetestowaliśmy ich uniwersalne opony szosowe klasy premium, które Pirelli reklamuje jako wystarczająco trwałe do codziennego użytkowania i na tyle lekko się toczące, żeby użyć ich także podczas wyścigu. To model bezdętkowy do zastosowania z mleczkiem. Pod bieżnikiem mają typowy pasek chroniący przed przebiciami, ale boki mają aż trzy warstwy oplotu (inni najczęściej dają dwie). Jeśli ktoś woli wersję bez ochrony TechWALL+ Road, może wybrać model opon SL, które zgodnie z informacją producenta toczą się minimalnie łatwiej (ok. 1 W, 10% niższy opór) i są lżejsze o ok. 75 g na sztuce. Dostępne rozmiary to: 24c, 26c, 28c i 30c. W katalogu 28” ważą 295 g. 
Na naszej wadze 9 gram więcej. Dwa szersze modele są oficjalnie kompatybilne ze zdobywającymi szosowe przyczółki obręczami hookless. Górny limit ciśnienia w takiej konfiguracji to 5 barów, co eliminuje cięższych jeźdźców na węższych obręczach. Wszystkie rozmiary można oczywiście stosować na klasycznych obręczach z wyższymi limitami ciśnienia.
 


Objeździliśmy wersję 28c na szosowo-gravelowych kołach Bontragera RSL 37v. Z racji sporej wewnętrznej szerokości obręczy – 25 mm – Pirelki napęczniały do 31 mm na szerokość, przy wysokości ograniczonej do 26 mm. Na węższych obręczach powinny zachować rozmi...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy