Dołącz do czytelników
Brak wyników

POC Mantle Thermal Hoodie

Artykuł | 21 marca 2022 | NR 57
0 289

Cena: 680 zł; Masa: 354 g
PM Sport, www.pmsport.pl

Bardzo zaskakująca część garderoby, hybryda wiatrówki i bluzy rowerowej. POC promuje ją tak: „gdy bluza to za mało, a gruba kurtka za dużo”. Uszyto ją w minimalistyczny sposób: ma tylko jedną kieszonkę na plecach, krótki suwak pod szyją i obcisły kapturek na gumkę. W zasadzie tylko mankiety są bardziej skomplikowane w kroju i zaciskają się przy pomocy wstawek z lycry. A! Jest jeszcze maleńka szlufka na prawej piersi, żeby na podjeździe wsunąć w nią zausznik okularów.

POLECAMY

 

 

Przeczytaj też nasz poradnik kupuącego Jak wybrać przeciwdeszczową kurtkę MTB 

 

 

Kurtkę uszyto z bardzo cienkiego, ale gęsto tkanego, elastycznego w obu płaszczyznach dwuwarstwowego poliamidu z recyklingu. Od środka materiał jest szczotkowany tak, że tworzy szachownicę z „futerka”. Zwarta powłoka zapewnia świetną wiatroszczelność, jej wodoszczelność POC określa się na 15 000 mm H2O/m2/24 h – testerzy stwierdzili, że jest wystarczająca na drobny opad. Transpirację producent definiuje na 30 000 g H2O/m2/24 h, a więc lepiej niż dobrze. Bluza jest lżejsza niż bluzy termiczne i tak samo elastyczna jak tkane z lycrą. Jednocześnie chroni przed wiatrem w takim samym stopniu jak wiatrówki.

 

Rewelacyjna wręcz transpiracja potu wyklucza zapocenie nawet przy skrajnie intensywnym wysiłku. Walory termiczne są doprawdy zaskakujące, ponieważ cieniutki materiał jest dostatecznie ciepły już od 7°C i to z pojedynczą warstwą bielizny termicznej....

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy