Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

21 września 2020

Premiera Gianta Trance X 29 Pro i elektrycznego Trance X E+ Pro 29

0 298

Giant zaprezentował nową kolekcję swoich uniwersalnych trailówek Trance X 29 Pro, w tym wspomaganego elektrycznie Trance X E+ Pro.

 

 

 

Trance X 29 Pro

Nowa maszyna w serii Trance otrzymała zawieszenie o większym skoku i w ten sposób kompozytowa rama jest przystosowana do 135 mm skoku z tyłu i 150 mm z przodu. Tylne zawieszenie Maestro ma dwustopniowo regulowany łącznik zawieszenia z kompozytu Advanced Forged Composite oraz mocowanie trunnion. Łącznik zawieszenia wyposażony został w specjalny flip chip, który umożliwia zmianę geometrii ramy. Aby dostosować rower, poprzez zmianę położenia sworznia ,można wybrać bardziej stromy lub łagodniejszy kąt główki ramy (66,2 lub 65,5 stopnia) oraz kąt rury podsiodłowej (77,9 lub 77,2 stopnia), co skutkuje obniżeniem suportu o 30 mm lub 40 mm.

POLECAMY

Naszym głównym celem w przypadku tego roweru było zwiększenie jego wszechstronności - powiedział globalny menedżer kategorii terenowej Jan Cees Schellenbach. Dzięki flip chipowi masz jeden rower o dwóch różnych charakterach. W pozycji niskiej jest to bardzo sprawny rower na szlaki do agresywnej jazdy w terenie. W pozycji wysokiej rower ten zmienia się w świetnego wspinacza, który nadal cieszy na zjazdach”. Inżynierowie i mechanicy teamowi Giant przez lata  eksperymentowali z ustawieniami flip chipa w rowerach naszych zawodników. Jednym z pierwszych zastosowań był prototypowy rower zjazdowy Glory używany przez zawodników Giant Factory Off-Road Team.

 

 

 

 

Całość opiera się na 29-calowych kołach. Zastosowano tu również rozwiązanie Overdrive zapewniające sztywność kokpitu, obejmuje ono powiększone łożyska sterów (dolne 1 1/2” i górne 1 1/8”) i zwężaną rurę sterową.

 

 

 

 

Trance X E+ Pro 29

Giant zaprezentował zupełnie nowy rower ze wspomaganiem elektrycznym do jazdy terenowej, który łączy w sobie sprawdzoną inżynierię terenową i design z nowoczesną technologią Hybrid Cycling Technology. Dzięki wydajnemu silnikowi SyncDrive Pro, nowemu systemowi zawieszenia Maestro i regulowanej geometrii ramy, Trance X E+ Pro 29 wydaje się najbardziej wszechstronnym rowerem ze wspomaganiem elektrycznym w historii Giant.

 

 

 

 

Przypisy