Dołącz do czytelników
Brak wyników

ProGear Dragon

Artykuł | 10 stycznia 2022 | NR 56
0 201

Cena: 19 euro, Masa: 38 g
ProGear, www.progearofficial.com

 

POLECAMY

Dragon to najnowsze dziecko Progear. Błotnik przeznaczony jest do montażu zarówno na przednim amortyzatorze, jak i nad tylnym kołem. Zwraca uwagę oryginalnym kształtem, dość jednoznacznie nawiązującym do smoczej stylistyki rodem z filmów i gier fantasy. Skojarzenie to potęguje wykończenie powierzchni, kojarzące się z łuską. Po konsultacji z absolwentami Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie uważam, że użyto do jego konstrukcji skóry smoka szwedzkiego krótkopyskiego, zamieszkującego górzyste tereny Skandynawii. Jego skóra jest ceniona ze względu na swoją wytrzymałość i używana do produkcji osłon. Nawet jeśli Progear nie oskórował żadnego smoka i błotnik jest w stu procentach wegański, to podejrzewam, że inspirował się właśnie tym gatunkiem.
 


Montaż błotnika jest bardzo łatwy i szybki. Otwory montażowe są zarówno z boków, jak i w górnej części osłony (ostatnie należy wypchnąć). W komplecie są opaski zaciskowe – szerokie, wygodne w użyciu i umożliwiające ich wielokrotne zapinanie i rozpinanie. Drobiazg, ale traktuję to jako duży plus, bo nawet jeśli w terenie zazwyczaj jeżdżę z błotnikami, to wolę je ściągać podczas mycia roweru. Użycie zwykłych trytytek nie dość, że kłopotliwe, to przyczynia się do produkcji niepotrzebnych śmieci.
Dragon to błotnik dość minimalistyczny, jego całkowita długość to 27 cm. Trudno od niego oczekiwać kompletnej ochrony. W praktyce b...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy