Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sprzęt

3 grudnia 2021

NR 55 (Listopad 2021)

ProX Diadem

0 423

Cena: 140 zł
Masa: 95 g – z uchwytem, 84 g – z klipsem
Aljot, www.aljot.pl

Tylna lampka będąca bardzo udanym rozwinięciem modelu Zeta testowanego przez nas w bB#6/2020. Diadem jest zdecydowanie większa (94 mm wysokości i 28 mm średnicy), ale dzięki temu może mocniej i dłużej świecić.

POLECAMY

Charakterystyczny kształt klosza sprawia, że światło rozchodzi się w zakresie 270° i jest bardzo dobrze widoczne – nie tylko z tyłu i boku, ale nawet dla zbliżających się z przedniej półsfery. Diody łącznie mogą generować strumień światła o wartości 100 lm, co w nocy, nawet przy użyciu najbardziej oszczędnego trybu, czyni rowerzystę bardzo dobrze widocznym z odległości kilkuset metrów. Jest to też wystarczająca moc, aby skutecznie sygnalizować obecność rowerzysty w świetle dnia, nawet słonecznego.

Moim zdaniem szczególnie dobrze nadaje się do tego tryb zapalający co sekundę, z pełną mocą, wszystkie 288 diody, co jest bardzo dobrze widocznym sygnałem, a w tym trybie Diadem może pracować aż 10 godzin, czyli przez czas pozwalający przejechać bardzo długą trasę. Nie jest to jednak jej maksymalny czas pracy. W najbardziej oszczędnym trybie, w którym miga 1/3 diód, lampka może pracować aż przez 24 godziny.

Sterowanie lampką za pomocą dużego przycisku jest wygodne i proste. Krótkie naciśnięcie włącza lampkę, kolejne przyciśnięcia zmieniają tryby pracy, a przytrzymanie przez dwie sekundy wyłącza ją. Lampka zapamiętuje ostatnio używany tryb, co jest bardzo przydatną cechą w codziennym użytkowaniu. Stan naładowania akumulatora sygnalizuje podświetlenie przycisku, gdy przełącza się z zielonego na czerwone oznacza, że pozostała końcówka energii i lampka wyłączy się w przeciągu 15–30 minut (zależnie od trybu pracy).

 


Lampka Diadem wyposażona jest w dobrze zaprojektowany uchwyt. Mocowana gumowym ściągaczem, więc nie wymaga żadnych narzędzi, a ruchome skrzydełka dopasowują się do różnych kształtów, także aerodynamicznych, co daje dużą swobodę miejsca montażu lampki, od cienkich rurek podsiodłowych – po najgrubsze s...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy