Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ekwipunek

20 października 2021

NR 54 (Październik 2021)

ProX Kastor X

0 826

Cztery mocne diody Cree XP G3 połączone są w dwie pary i zaopatrzone w soczewki skupiające, różnicujące światło na dwa podstawowe tryby: drogowy (High Beam), skupiony, o białym świetle oraz mijania (Low Beam), o rozproszonym świetle barwy jasnożółtej. Do obsługi trybów służą dwa przyciski, które łatwo obsługuje się w cienkiej rękawiczce, ale trudniej, zwłaszcza na kasku, gdy mamy założone grubsze rękawiczki. Zmiana trybów dla każdej pary soczewek jest sekwencyjna, zaczynamy od najjaśniejszego trybu, kończymy na SOS. Powoduje to, że przełączenie z 75% do 25% wymaga aż pięciu naciśnięć guzika, a jeszce jedną wadą takiego systemu jest też to, że chcąc ponownie wrócić do trybu najmocniejszego, trzeba przejść przez pozycje wyłączenia lampy, co w czasie jazdy nie jest fajne.

POLECAMY

Oferowana moc jest zupełnie wystarczająca do jazdy w terenie. W praktyce, na podjazdach wystarcza moc 25%, z pełnej mocy jednej pary soczewek korzystałem tylko przy szybszej jeździe szosowej lub podczas terenowych zjazdów. Tryb Boost przydaje się przy bardzo wysokich prędkościach w terenie lub gdy nie trzeba oszczędzać baterii, ale chcemy się cieszyć znakomitą widocznością. Warto jednak zauważyć, że światło jest tak mocne, że częste w nocy zamglenia mogą wywołać efekt wręcz odwrotny i odbijając światło lampy, oślepić chwilowo rowerzystę.

Jeśli chodzi o czas pracy, deklaracje producenta są mniej więcej trafione. W trybie Boost 100% było najlepiej, bo zamiast deklarowanych 2 godzin, lampa działała przez około 14...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy