Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

3 marca 2020

PRZEGONIĄ ZIMĘ W KARCZEWIE
FINAŁ NORTHTEC MTB ZIMĄ

0 391

Setki kolarzy wystartują 8 marca w Karczewie podczas maratonu kolarstwa górskiego organizowanego przez Cezarego Zamanę. Szczególnie mile widziani są mieszkańcy Karczewa, dla których przyszykowano osobną klasyfikację na najszybszego zawodnika.

 

POLECAMY

Przegonić zimę będzie można dosłownie i w przenośni. Dosłownie, bo trasa przyszykowana przez Cezarego Zamanę, znawcę zimowych maratonów i ich pioniera w Polsce, pozwoli na rozwinięcie niemałych prędkości. Jej przebieg został tak pomyślany, aby bez względu na nieprzewidywalne marcowe warunki pogodowe, była ona w pełni przejezdna. „Jesteśmy przygotowani, aby uporać się nawet z nagłymi zmianami aury. Nawierzchnia trasy eliminuje ryzyko błota, a otaczające trasę drzewa ochronią przed uciążliwymi podmuchami chłodnego wiatru” – zapowiada dyrektor sportowy zawodów, Cezary Zamana.

 

 

 

 

Przegonić zimę będzie można również i przenośnie. To dlatego, że zaplanowany na 8 marca maraton w Karczewie będzie zwieńczeniem trwającego od stycznia cyklu Northtec MTB Zimą. Jego zakończenie można więc potraktować jako ostateczne pożegnanie z przerwą oraz start przygotowań do długo wyczekiwanego wiosennego sezonu.

 

 

 

 

Do wyboru będą trzy dystanse. Dzieci sprawdzą swoje siły na dystansie Hobby (7 km), a starsi wyruszą albo na dystans Fit (21 km), albo na ½ Pro (38 km). Starty dystansów zaplanowano na osobne godziny tak, aby zagwarantować zawodnikom maksymalny komfort oraz bezpieczeństwo. Na umieszczonych na trasie bufetach dostępne będą bidony z ciepłym izotonikiem. Będzie można też liczyć na ciepłe słowa dopingu, wykrzykiwane przez Cezarego Zamanę i jego drużynę pomocników.

 

 

 

 

Baza zawodów zlokalizowana w Hali Sportowej w Karczewie (skrzyżowanie ulic Westerplatte i Otwockiej) będzie bezpieczną przystanią tak dla zawodników, jak i ich nieodłącznych rowerów. Ci pierwsi mogą korzystać z ogrzewanych szatni oraz pryszniców, a także stołówki z serwowaną ciepłą zupą oraz ciastami. Przed Halą zaparkuje foodtruck z bogatą ofertą dań szykowanych przy wykorzystaniu świeżych składników. Każdy zostanie też poczęstowany kawą bądź herbatą. Na rowery czekać będzie parking.

 

 

 

 

W Hali zorganizowane zostaną także wciągające gry i zabawy dla dzieci. Rodzice będą więc mogli zostawić swoje pociechy i bez stresu zająć się ściganiem pośród karczewskich lasów.

 

Po zawodach odbędzie się dekoracja – zarówno zwycięzców maratonu, jak i triumfatorów całego cyklu. Czekają na nich medale oraz nagrody ufundowane przez sponsorów. Polska firma Northtec...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy