Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

1 czerwca 2021

RED BULL ROOF RIDE - POLSKI PRZYSTANEK PUCHARU ŚWIATA FMB JUŻ W SIERPNIU!

0 415

Pomiędzy 19 a 21 sierpnia odbędzie się Red Bull Roof Ride, pierwsza tej rangi miejska impreza rowerowa w Polsce. Na specjalnie zbudowanym torze, poprowadzonym z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, zmierzą się czołowi riderzy globalnej sceny slopestyle MTB. Zawody zostały włączone do Pucharu Świata FMB (Freeride Mountain Bike). Udział potwierdzili już lokalni bohaterowie, bracia Dawid i Szymon Godziek. Sobotnie finały będą transmitowane na żywo w Red Bull TV. 

 

POLECAMY

Dziś (01.06) o godzinie 18:00 na fanpage’u @RedBullBike odbędzie się transmisja na żywo z braćmi Godziek, którzy zdradzą więcej szczegółów dotyczących eventu i samej trasy. Link do live: https://www.facebook.com/RedBullBike/posts/4047673162016869

 

 

 

 

 

Plan trasy przygotowanej na zawody Red Bull Roof Ride w Katowicach robi wrażenie zarówno na profesjonalistach, jak i amatorach rowerowego freestyle’u. Różnica wysokości między punktem startem a metą wynosi aż 22 metry. Na torze zawodnicy będą wykonywać ewolucje na siedmiu różnych przeszkodach. Najbardziej spektakularną z nich jest 16-metrowy drop z dachu Miejskiego Centrum Kongresowego.

 

- Red Bull Roof Ride będzie spełnieniem moich eventowych marzeń. To pierwszy slopestyle’owy event złotej rangi FMB w Polsce! Mega trasa z potężnymi przeszkodami w centrum miasta. - mówi Szymon Godziek.

 

 

 

Foto Bartek Woliński

 

 

Przez trzy dni zakwalifikowani i zaproszeni zawodnicy z całego świata będą trenować i rywalizować na torze w pobliżu katowickiego Spodka. W piątek (20.08) odbędą się kwalifikacje, a w sobotnie popołudnie (21.08) konkurencja best trick oraz wielki finał Red Bull Roof Ride transmitowany na żywo w Red Bull TV. Najlepsi powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB (kategoria Gold), a jeden ze szczęśliwców otrzyma dziką kartę na imprezę Crankworx w Nowej Zelandii.

 

 

Spodek lubi slopestyle

Podobna impreza miała już miejsce w tej lokalizacji w 2013 roku. Ride the Sky zgromadziło tłumy kibiców, którzy w piknikowym stylu cieszyli się niesamowitą pogodą i trikami riderów. 

 

 

Foto Anna Tkocz

 

Foto Anna Tkocz

 

Foto Anna Tkocz

 

Foto Anna Tkocz

 

Foto Anna Tkocz

 

Foto Anna Tkocz

 

Foto Anna Tkocz

 

Foto Anna Tkocz

 

Więcej informacji oraz wizualizacje toru dostępne są na stronie www.redbull.pl/roofride

 

 

Przypisy