Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery , Romet

28 kwietnia 2019

Romet Fen

0 797

Różnice pomiędzy kobietą a mężczyzną są. Tym, którzy czytają ten akapit w głowach pewnie rodzi się myśl: „Noo, może się czegoś ciekawego dowiem”. Na pewno tak będzie. Po pierwsze, mimo że lubimy się ścigać, z mężczyznami również, to nie mamy charakteru koguta, który zawsze jest najlepszy, najszybszy i ma najbardziej sportowy rower, nawet jeśli plecy niedobrze znoszą niską pozycję. My lubimy jeździć dla przyjemności.

POLECAMY

Z tych powodów potrzebujemy łagodniejszej geometrii, szerszego siodła i innego, łagodniejszego stopniowania przełożeń. Większość z tych postulatów spełnia Fen. Porównując go do Huragana tej samej klasy, pierwsze, co rzuca się w oczy to znacznie wyższa główka.
Przy tym samym rozmiarze różnica wynosi aż 30 mm. To dobrze – wygodniejsza, wyższa pozycja umożliwia dłuższą, bezbolesną jazdę, pozwala też lepiej ułożyć biodra na siodełku. Kolejne różnice wynikające z geometrii to długość górnej rury. Rama Huragana zaprojektowana została według starowłoskiej metody. Długość podsiodłówki jest taka sama jak górnej rury, natomiast Fen jest dłuższy. Górna rura ma 5 mm więcej niż podsiodłówka. Zarówno kąt główki, jak i podsiodłówki jest nieznacznie łagodniejszy, różnica wynosi 0,5°. Bardzo miło. Ostatnią różnicą jest napęd. Fen ma kompaktową korbę – to dobrze, nie mamy tyle mocy, co faceci, ale za to jesteśmy lżejsze. Nie bardzo tylko rozumiem fakt zastosowania dłuższej korby. Ja wiem, że wszystkie mamy długie, zgrabne nogi, ale rozmiar 172,5 mm byłby w zupełności wystarczający. W zakrętach opony trzymają dobrze, tylko że ich szerokość, zwłaszcza w połączeniu z aluminiową ramą, sprawia, że nierówności (...)

Cały tekst znajdziecie w bikeBoard 5/2016

Możesz też kupić e-wydanie


ROMET FEN
Cena: 4299 zł**
Arkus&Romet Group www.romet.pl 

Rama: aluminium 6061
Rozmiary: 50, 52, 54, 56 cm
Masa kompletnego roweru: 9600 g*
Ma...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy