Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rudy Project Protera i Rudy Project Defender

Artykuł | 13 czerwca 2019 | NR 30
0 883

Rudy Project Protera
 

POLECAMY

Cena: 620 zł; Masa: 336 g
SAT TS, www.rudyproject.com

Całkiem nowa skorupa w kolekcji włoskiej marki ma 18 otworów wentylacyjnych i jest inmoldowana także na dolnej krawędzi kasku. System dopasowania obejmy pokrętłem RSR9 może być regulowany również na wysokość. W części czołowej opaska jest sprytnie dystansowana od skorupy, co poprawia wymianę powietrza. 
Fabrycznie dostarczony jest z moskitierą zintegrowaną z wkładką, ale w zestawie jest też zestaw pojedynczych gąbek. Po wyjęciu moskitiery pokazuje się sieć głębokich kanałów wentylacyjnych, a powietrze zaczyna żwawiej krążyć pod skorupą. Interesującą funkcją są odpinane od kasku paski. Personalizacja kolorystyczna? 
Owszem, ale dla mnie ważniejsza jest możliwość skutecznego ich prania, czego zazwyczaj nie robię zbyt często. Protera ma ciekawe sortery pasków pod uszami – to newralgiczne miejsce w regulacji. Zaproponowany system ułatwia zadanie, nie plącze się i nie rozregulowuje. W przeciwieństwie do kasków, w których wysokość klamry podusznej jest narzucona przez producenta, Rudy pozwala dopasować jej umieszczenie do wielkości głowy użytkownika. To lepsze rozwiązanie. Za to przyznaliśmy dodatkowy punkt, niestety brak wersji z ochroną przeciwdziałającą skutkom uderzeń skośnych, odjęliśmy punkty za Projekt, stąd niska nota. Kask dostępny w dwóch rozmiarach skorupy: S-M i L i na mojej czaszce lokującej sie gdzieś pomiędzy S i M dobrze leży i zachowuje stabilność. Nie zsuwa się też na oczy na stromych zjazdach. Płynnie regulowany kąt nachylenia daszka pozwala założyć pod niego gogle. Kask dostępny jest w ośmiu wersjach kolorystycznych.  

 

 

 

Rudy Project Defender

Cena: 800 zł z soczewką jednobarwną multilaser; 950 zł z soczewką fotochrom; Masa: 35 g
SAT TS, www.rudyproject.com

 Okulary marki Defender odwołują się do sentymentów, jakie wywołują lata 80. XX wieku. Oprawki mają regulowane zauszniki i noski, czego nie spotyka się w tak wyglądających okularach, dzięki temu Defendery można dobrze dopasować do twarzy. Otwory wentylacyjne służą usprawnieniu wietrzenia soczewek, ale w chłodny, parny dzień nieparujących o...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy