Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy

29 czerwca 2019

Scott e-Genius 920

286

Idea roweru allmountain o nazwie Genius przechodziła już wiele modyfikacji na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Nic dziwnego, że Scott postanowił również wprowadzić do sprzedaży wersję ze wspomaganiem.

Szary, matowy kolor ramy skojarzył mi się z wojskowym sprzętem - to dobrze, test będzie poligonową przeprawą po szlakach Beskidu Wyspowego, które późną jesienią nie są rowerową alejką przez centrum starego miasta na dworzec główny.

 

Wspomaganie stanowi popularny system Shimano Steps E-8000. Na starcie włączam tryb Boost i pruję w górę niczym spalinowa „crossówka”. E-8000 jest na tyle cichy, że szum szutrowej drogi skutecznie zagłusza jego brzęczenie i gdy tylko spotykam kogoś na drodze, kto nie jest jeszcze przyzwyczajony do rowerzystów ze wspomaganiem, widzę jego oczy wyrażające pytanie - jakim cudem on tak szybko jedzie pod górę? Pieszym się nie tłumaczę, ale nie udaję herosa wyprzedzając kogoś na zwykłym rowerze i po przywitaniu z uśmiechem wyjaśniam, że moja moc wypływa kablem z akumulatora.

SPECYFIKACJA

Scott e-Geni...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy