Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

12 marca 2020

UDANY BIKE TRADE SHOW W GDAŃSKU

0 541

Tegoroczny BIKE TRADE SHOW, inaugurujący sezon rowerowy, przeszedł do historii jako jedna z najważniejszych imprez rowerowych odbywających się w naszym kraju. BIKE TRADE SHOW to wydarzenie dedykowane zarówno profesjonalistom, jak i amatorom w każdym wieku. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 50 przedstawicieli branży rowerowej  zarówno z Polski, jak i Europy.

 

POLECAMY

Podczas dwudniowego wydarzenia przeszło 100 rowerów testowych,  na specjalnych torach (MTB, e-mobility, dziecięcy) przejechało ponad 1000 kilometrów.

 

 

 

 

Jednak BIKE TRADE SHOW to nie tylko targi i testy rowerów.

Nie sposób pominąć faktu, że 10%  dochodu ze sprzedaży biletów będzie przekazana na rehabilitację legendy polskiego kolarstwa pana Ryszarda Szurkowskiego, a organizator – Międzynarodowe Targi Gdańskie SA zdecydowały również o dołożeniu kolejnych 10%, które pomogą Mistrzowi w powrocie do zdrowia. Jak zwykł mawiać Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz:  „Gdańsk dzieli się dobrem”

 

 

 

 

Organizatorzy na wydarzenie w AMBEREXPO zaprosili plejadę gwiazd polskiego kolarstwa: Tadeusza Mytnika, Lecha Piaseckiego, Henryka Charuckiego czy najstarszego czynnego pomorskiego zawodnika Gerarda Patoka. Ikony kolarstwa uczestniczyły w licznych spotkaniach i debatach, podczas których  Tadeusz Mytnik został okrzyknięty najlepszym stand up’erem wśród kolarzy. Strzałem w 10 okazały się debaty „Kolarstwo wczoraj i dziś” oraz spotkanie zatytułowane „Ryszard Szurkowski – legenda polskiego kolarstwa” .

 

 

 


Na scenie głównej można było posłuchać również wielokrotnego mistrza świata w bikejoringu - Igora Tracza, który  opowiadał o magicznym tandemie człowieka z psem, twórcę rowerów dla światowych gwiazd – Adama Zdanowicza  udowodniającego, że rowerem z lodu, można jeździć, a  słynny rowerowy podróżnik o jednej nodze - Rafał Gręźlikowski  przybliżył tajemnice i legendy polskich i europejskich ruin i zamków.

 

 

 

 

W strefie ekspertów zwiedzający mogli wysłuchać  wielu ciekawych wykładów na temat dietetyki sportowej, fizjoterapii i dbania o mięśnie, bikepackingu, aspektów technicznych, treningu kolarskiego. A wykładowcami byli najlepsi fachowcy w swoich dziedzinach.

 

 

 

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ekstremalne pokazy trialu rowerowego z udziałem sześciokrotnego rekordzisty Guinnessa -  Krystiana Herby, czołowego zawodnika światowego MTB Stuntu - Kamila Kobędzowskiego oraz pokazy na nieco mniejszych kółkach – grupy ROLL4ALL.

 

 

 

 

Organizatorzy...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy