Buty 2020

Nowości

Czasy, kiedy buty były zszywane z wielu kawałków skóry, minęły bezpowrotnie. Udowadnia to poniższy artykuł. W pogoni za komfortem, któremu przeszkadzają zaszewki i szwy, producenci tkają cholewki z jednego odpowiednio wyprofilowanego elementu lub stosują laminowanie bez konieczności szycia.

Dzięki temu obuwie jest coraz lżejsze  i komfortowe nie tylko pod względem dopasowania do skomplikowanego mechanizmu, jakim jest ludzka stopa. Nowe technologie poprawiają także regulację ciepła oraz transpirację. Osiągać to można za pośrednictwem wodoodpornych membran bądź przewiewnych tkanin. Nowoczesne materiały pozwalają wyprodukować cholewkę, która zapewnia właściwe opięcie i stabilizację stopy niezbędną w obuwiu kolarskim ze sztywną, dla lepszej transmisji energii, podeszwą.

BONTRAGER

Ballista Knit to nie są całkiem nowe buty, ponieważ opierają się na podobnych założeniach co ich protoplasta. Ballista wzbudziły zainteresowanie ze względu na przesunięte na piętę pokrętło regulacji naprężenia sznurówki. Miało to na celu poprawę aerodynamiki obuwia. W nowej odsłonie mają całkiem inną cholewkę, utkaną z prze...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla PrenumeratorówCo zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!

Przypisy