Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat

10 marca 2020

Kurtka Emoji od Forda pokazuje kierowcom, co myślisz

111

To nie jest tak, że kierowcy i kolarze pokazują sobie tylko środkowy palec. Czasem naprawdę chce się podziękować. Ford wypuszcza prototypowy model kurtki, która na plecach wyświetla ikonki Emoji: z uśmiechem, kwaśną minką, i co tylko przyjdzie ci do głowy. 

 

Kurtka opracowana przez Forda, ma pozwolić rowerzystom na komunikację swoich intencji (skręt, zmianę kierunku ruchu, zatrzymanie) i emocji wzgldem innych uczestników drogi. 

Wszyscy jeżdżący na rowerach wiemy, że zasygnalizowanie na przykład chęci skrętu nie jest możliwe, gdy właśnie obie dłonie spoczywają na klamkach hamulcowych i podniesienie ręki choćby w krótkim geście albo jest niemożliwe, albo niesie z sobą duże ryzyko. Kurtka pozwalałaby wyświetlać taki sygnalizator, wyjaśniając intencję rowerzysty wzglądem innych kierowców. Fajne!

 

Inną funkcjonalnością tego prototypowego odzienia jest możiwość komunikowania naszych emocji: "fajnie, że ominąłeś mnie zachowując dystans", "dzięki, że poczekałeś, aż skręcę", "ale masakra taki ruch!" No, różnie bywa. 

 

Jedynym minusem tego rozwiązania wydaje się być fakt, że taki gadżet na rowerzystów nakłada odpowiedzialność za zachowanie kultury, podczas gdy to on jest najbardziej kruchym elementem drogowego rozgardiaszu. Podczas gdy to piesi i rowerzyści są najsłabsi, wychodzi na to, że to oni muszą dziękować za respektowanie ich zdrowia. 

 

Ale pomysł fajny. 

 

 

 

Przypisy