Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery , Romet

28 kwietnia 2019

Romet Mustang 29 1

0 1125

 

Ten model prezentowaliśmy w bB #3/2017. Wpadł w nasze ręce z napędem 2x10, ale ostatecznie w tej wersji nie trafił na półki sklepowe. Ponieważ w sprzedaży oferowany jest w wersji 3x9, postanowiliśmy jeszcze raz sprawdzić jego własności jezdne.

Rower występuje tylko w trzech rozmiarach, co ma duży wpływ nie tylko na wybór odpowiedniej wielkości ramy, ale również na charakterystykę jazdy. Testerzy, którzy jeździli na tej maszynie, znacznie różnili się wzrostem. Jeden z nich miał 182 cm i w zasadzie pasował mu rozmiar 19 a nawet 21”, pozostali mierzyli od 170 do 173 cm. Dzięki długiej sztycy (400 mm) wszyscy byli w stanie jeździć na tym samym rozmiarze. Dla najwyższych rower był krótki, co skutkowało zwartą i dość wysoką pozycją. Wynika to również z minimalnej wysokości kierownicy wynoszącej 995 mm nad podłożem. 

Romet na płaskim terenie jest całkiem efektywny i łatwo daje się rozpędzić do przyzwoitych prędkości mimo opon z grubym bieżnikiem. W dużej mierze to zasługa napędu 3x9 z. oferującego sporo szybkich biegów. Niestety trójrzędowa korba komplikuje dobór optymalnego trybu na kasecie. Wynika to z małego zakresu przełożeń kasety i wymaga częstych manipulacji manetką przedniej przerzutki. Na szczęście napęd 3x9 jest jedynym utrudnieniem w sportowej jeździe. Pod górę rower jedzie sprawnie, choć nagła zmiana prędkości (...)

Cały test znajdziecie w bikeBoard 3/2...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy