Dołącz do czytelników
Brak wyników

Przygoda , Sport

13 grudnia 2021

Szuter Master po raz trzeci!

0 329

Piękne widokowe trasy do przejechania na gravelu, choć czasem z nutką przygody, eksploracja nowych miejsc, także rozkosz lokalnych kulinariów na mecie i niezapomniana atmosfera po zawodach. 

 

POLECAMY

Foto Juan Manuel Uribe oraz Miłosz Kozakiewicz

 

W trzecim sezonie Szuter Master znów zabierze uczestników i ich najbliższych w gravelową podróż po niekoniecznie dobrze znanych szutrowych miejscówkach. Znowu 5 cudownych, choć zmienionych lokalizacji. Będzie coś dla początkujących i dla ścigantów. Każda edycja ma dwa dystanse: krótki 50-80 km oraz długi 150-200 km.

Limit czasu, zwłaszcza na krótkim dystansie, dobrany będzie tak, by każdy uczestnik mógł spokojnie dojechać do mety, nawet jeśli to jego pierwsze zawody w życiu, a jego gravel nie ma jeszcze ran zadanych kamieniami, gałęziami i błotem. Za to bardziej ambitni i doświadczeni zawodnicy z pewnością nie dojadą na metę w dobrym stanie – 150+ km po górach czy niemal 200 km po pojezierzach potrafi naprawdę złomotać nawet najmocniejszych. Dla obu dystansów będzie prowadzona klasyfikacja generalna cyklu, a na koniec nagrodzeni zostaną najszybsi.

 

 

 

 

Poza ściganiem i samą trasą dla organizatorów bardzo ważne jest także to, co będzie po jeżdżeniu. Stawiają więc na możliwość integracji gravelowej społeczności. Planując przyjazd – zarezerwuj więc wystarczająco dużo czasu po zawodach i zabierz swoich kumpli, przyjaciół, rodzinę. Wasza obecność podczas Fajrantu będzie gwarantować wspaniałą atmosferę, Czym jest Fajrant? To tradycyjna już impreza po dotarciu na metę. Serwowane jedzenie i napoje oraz miejsca, w których będą serwowane, będą naprawdę wyjątkowe! A i dekoracje nieco będą różniły się od tych z maratonów MTB czy z szosy. Organizatory mają nadzieję, że zamiast poważnych min, niezawodnie wzbudzą nieco śmiechu.

 

 

 

 

Sezon 2022 Szuter Mastera rozpocznie się 23 kwietnia w Centrum. Nie będzie to ani Kampinos, ani zjeżdzony w poprzednich latach empek! Urozmaicona leśna trasa z pewnością jednak przekona Was, że jeżdżenie gravelem to nie tylko góry i Suwalszczyzna.

25 czerwca zawody przeniosą się na południe w najpiękniejsze partie Małopolski. Zawodnicy będą podążać szlakiem Herkulesa, który zostawił tu maczugę, wjadą w kilka bram i dowiedzą się czemu małopolskie pieski mają swoją skałę. Namierzą też kilka zamków i pościgają się z mocarnymi krakusami.

30 lipca biwak planowany jest na Dolnym Śląsku, konkretniej w Kamiennej Górze, gdzie poza ściganiem będzie moc towarzyszących zajęć. Tu szykujcie się na dłuższy wyjazd i koniecznie zabierzcie ze sobą dużą ekipę. Będzie wesoło. Bo że szutry w Sudetach są przednie to już szkoda pisać - wie każdy!

 

 

 

 

20 sierpnia ekipa przenosi się na samą północ. Edycja Suwalszczyzna to z kolei długie szutrowe wstęgi ciągnące się po horyzont, kilka przyjemnie trudnych singli nad jeziorami, niespotykane w tej części Polski podjazdy – same delicje Suwalskiego Parku Krajobrazowego. A także trójstyk granic, wspaniały pas pogranicza polsko – litewskiego wraz ze swoją wspaniałą lokalną kuchnią.

Nim skończy się polska złota jesień, 17 września uczestnicy zajrzą jeszcze na Kaszuby. Kto był, ten wie, że mało jest tak klimatycznych miejsc na długie gravelowe jazdy. Kaszuby to nie tylko urocze pagórki i jeziora rzut kamieniem od morza. To także typowe obwarowania z czerwonej cegły czy typowa zabudowa w technice muru pruskiego. Do tego wszystkie niesamowicie pachnące żywicą lasy. To właśnie tutaj zakończą się zmagania w ramach szuter Mastera i zawodnicy rozjadą się do domów na zimowy sen.  

 

 

W skrócie Szuter Master to:

sprawdzone, jezdne gravelowe trasy w pięknych zakątkach Polski,

dobrze zaopatrzone bufety na trasie,

możliwość śledzenia zawodów online dzięki nadajnikom GPS,

Fajrant – niezwykła uczta regionalnej kuchni dla wszystkich, którzy dotrą do mety, a także ekip wspierających

najlepsze smaki z lokalnych kraftowych browarów,

najlepsza integracja w w gravelowym świecie,

czysty rower w drodze do domu :).

 

 

 

 

Kalendarz 2022

CENTRUM - 23.04.2022

MAŁOPOLSKA - 25.06.2022 

DOLNY ŚLĄSK - 30.07.2022 

SUWALSZCZYZNA - 20.08.2022

KASZUBY - 17.09.2022

 

 

 

Zapisy już trwają tutaj: szutermaster.pl/zgloszenia/

 

Przypisy