Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

1 sierpnia 2019

GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę. Ostromecko i Czarnków

281

Nadchodzi kolejny rajdowy weekend z cyklem „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę”. Już 3 i 4 sierpnia – w doborowym towarzystwie, wakacyjnym nastroju i nadrzecznych okolicach – będzie okazja przejechać dwie przepiękne trasy na terenach województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

W sobotę zapraszamy do Nadwiślańskiego i Chełmińskiego Parku Krajobrazowego, by przyjrzeć się bliżej Królowej Polskich Rzek. Na widokowo malowniczą i pełną niespodzianek trasę kolarze wyruszą z Ostromecka, niewielkiej miejscowości położonej na obrzeżach Bydgoszczy, gdzie życie toczy się w cieniu zieleni i w blasku rozległego zespołu pałacowo-parkowego. Oprócz tej oazy spokoju, na trasie znajdą się m.in. imponujące panoramy „na Wisłę”, jazda po pochyłej drodze (tak się jakoś wypiętrzyło…), podjazd co się zowie (nawet niejeden), pocztówki z krańców świata czy chełmiński labiryncik. Jak to w nadrzecznym krajobrazie bywa, nie zabraknie również dłuuugich i prostych odcinków – tym większym zaskoczeniem mogą okazać się pojawiające się znikąd ostre wiraże i zakręty. Dystans rajdu wyniesie 122 niezupełnie płaskich kilometrów, a dla amatorów jazdy czysto rekreacyjnej przygotowany zostanie wariant liczący 84 km.

Z kolei niedzielny rajd w Wielkopolsce będzie przebiegał m.in. przez Szwajcarię Czarnkowską i Dolinę Noteci. Na start najlepiej wybrać się do mającego średniowieczne korzenie i bogate rowerowe tradycje Czarnkowa, gdzie od nadmiaru możliwości w...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy