Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

26 czerwca 2019

Problem bocznych kółek

0 85

Chcemy czy nie, ten problem czasem nas dopada. Najczęściej gdy dziadkowie, bez konsultacji z nami, obdarzą naszą pociechę rowerem wyposażonym w boczne kółka albo sami je przykręcimy "dosłownie na chwilę" i tak już zostanie. Bo dzieci mają to do siebie że bronią swojej wygody jak lwy stosując wobec nas najróżniejsze socjotechniki.

Zdecydowanie najlepszym sposobem na uniknięcie tej traumy (nie ma się co oszukiwać, głównie naszej) jest zainwestowanie w rowerek biegowy w pierwszej fazie nauki. Inwestycja na pewno się zwróci, choćby w postaci czasu który dzięki temu bardzo prędko będziemy mogli z maluchem spedzić na krótkiej nawet wycieczce za miastem. Wczesna nauka utrzymywania równowagi jest dla dzieci  praktycznie bezcenna.

Kiedy zacząć?

Warto zakupić rowerek biegowy kiedy dziecko kończy 2 lata. Niekoniecznie zacznie go od razu używać, ale warto aby oswoiło się z jego widokiem. Na początek najprawdopodobniej będzie prowadzać rowerek po domu, później spróbuje na nim usiąść aż wreszcie przyjdzie ten moment i po raz pierwszy się odepchnie.

Oferta na rynku jest dość szeroka. Rowerki biegowe możemy znaleźć w kolekcjach takich firm jak Specialized, Giant, Scott czy Kettler ale nie brakuje też marek specjalizujących się w tego typu produkcie, np Puky, Strider czy LIKEaBike, w sumie doliczyliśmy się kilkunastu marek.

Zwracajmy uwagę

Na zakres regulacji wysokości siodła, ponieważ poszczególne marki oferują  produkty o bardzo różnicowanych parametrach.

Jeśli planujemy uczyć dzieck...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy