Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

29 czerwca 2019

Specialized Sequoia Expert

0 771

POLECAMY

 

Stalowa Sequoia nawiązuje do nazwy pierwszego modelu pod brandem Specialized. W 1974 r. amerykańskich hipisów opanował szał turystyki rowerowej, niezależności i zew zerwania z kulturą samochodową. Wszyscy szukali kolarki, która mogłaby sprostać rygorom wypraw rowerowych. Chwileczkę.

Poprzednie zdanie napisalibyśmy dopiero w wyspecjalizowanym XXI wieku, wówczas potrzebny był po prostu rower. Do jeżdżenia. 

Mnie przypomina to upalne lato 1985 roku. Czułem się tak samodzielny i niezależny jak nigdy. Wyruszyłem na wakacje do dziadków rowerem. Pokonanie ruchliwą drogą niewyobrażalnego wówczas dystansu 60 km było ostatecznym potwierdzeniem mojej dorosłości. Miałem w końcu szesnaście lat! U dziadków był o fajnie, ale nudno. Na szczęście jeszcze przed wyjazdem dowiedziałem się, że jeden z moich klasowych kolegów też będzie się nudził w Sulejowie. Nawet brak mediów społecznościowych czy telefonu komórkowego nie wykluczył spotkania. Zaproponowałem Adamowi wypad nad Pilicę, powtórzyliśmy to raz czy dwa i było fajnie, a le brakowało nam dreszczyku emocji. Dlatego w trakcie moczenia się i oganiania od komarów zrodził się plan objechania zalewu Sulejowskiego. 60 km – nie w kij dmuchał. Babcia była zachwycona. Co innego mama, ale jej opór tylko skutecznie mnie zachęcał. Mój świeżo odrestaurowany Huragan na ruskich szytkach, z suportem 53 cośtam i 4-rzędowy wolnobieg. Fakt, że nie wszystkie tryby wchodziły nie miał żadnego znaczenia. Adam ruszył na rowerze Traper, chyba w ogóle bez przerzutek, ale za to z chromowanym bagażnikiem, czego bardzo mu zazdrościłem, mocując się z chlebakiem. Nie braliśmy pod uwagę klęski przedsięwzięcia. Nie przeszkadzał nam nawet oczywisty fakt, jakim był choćby brak działającej pompki czy szytki pamiętające kilkanaście sezonów ostrego ścigania się w Społem Łódź. Huragan ciął ścieżki na plasterki, zostawiając w suchej glinie głęboki rowek, w piachu się zapadał, ale na nielicznych utwardzonych fragmentach górowałem. Kiedy byliśmy w połowie drogi, odkry...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy