Dołącz do czytelników
Brak wyników

Testy , Rowery

26 czerwca 2019

Specialized Diverge Comp

0 906

Komfort jazdy zdecydowanie wyróżnia Diverge’a na tle innych graveli. Efekt ten jest zasługą całego systemu, na który składają się zarówno konstrukcja ramy, opony, ale i wbudowane elementy amortyzujące. Po asfaltach kiepskiej jakości rower wprost płynie, a przy jeździe po szutrach czy w terenie nie tylko uprzyjemnia jazdę, ale także znacząco podnosi pewność prowadzenia, co wpływa na wyższe poczucie bezpieczeństwa.

Ukryty w główce ramy amortyzator Future Shock Progressive to jeden z nietypowych elementów w jaki wyposażony jest tylko Diverge.

 

 

Dociskany „na parkingu” daje mało widowiskowy efekt, bo ma tylko 20 mm ugięcia. Trudno podejrzewać go też o reagowanie na małe nierówności, ale też nie to jest jego zadaniem, bo z tym świetnie radzą sobie opony i rama. Działanie Future Shock jest oczywiste podczas pokonywania większych przeszkód, jak krawężniki w mieście czy korzenie lub kamienie na szlaku. Z dużą przyjemnością zauważamy wówczas, że większość siły uderzenia jaką powinniśmy odczuć na rękach zostaje gdzieś rozproszona. Również sztyca (...)

 

SPECYFIKACJA

Specialized Diverge Comp
cena: 13 499 zł
Specialized Europe B.V. www.specialized.com

Rama: carbon FACT 9...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy