Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

6 września 2019

Rajdy dla frajdy 2019 – Wielki Finał!

287

Jeszcze nie tak dawno, wczesną wiosną robiąc w kalendarzu zestawienie ewentualnych startów na ten sezon zaznaczyłem sobie całkiem sporo pozycji, myśląc 'ależ dużo atrakcji, będę miał dość na koniec sezonu' – a teraz, kiedy to ostatnie krzyżyki na mojej liście zbliżają się wielkimi krokami, nie czuję zmęczenia, tylko wielki niedosyt że tak mało zostało. Nie inaczej jest z Rajdami dla Frajdy, aż łezka się w oku kręci że znów nie udało mi się zaliczyć tylu etapów ile faktycznie bym chciał, ale finału nie odpuszczę! Co więcej, w tym roku aż trzech zawodników ma szanse na ostateczny triumf, jak wiadomo w kolarstwie nie ważne jak duża przewaga, często zdarzenia losowe decydują o ostatecznym sukcesie, więc dlatego też uważam że wszyscy trzej najwyżej sklasyfikowani zawodnicy powinni być bardzo czujni i walczyć do samego końca.

Piętnastą(!) odsłoną rajdowego cyklu będzie spotkanie 14.09.2019 (sobota) w Siemiatyczach. Obszar województwa podlaskiego będziemy poznawać w północnej części od Bugu aż po samo pogranicze z Białorusią pomiędzy Nadbużańskim Parkiem Krajobrazowym a leśnymi rezerwatami przechodzącymi w Puszczę Białowieską. Trasa oparta przede wszystkim o piękne walory przyrodnicze zahaczy również o kilka bardzo charakterystycznych punktów, takich jak: Góra Grabarka – miejsce kultu obrządku prawosławnego, czy też Kleszczele – miejsce o wyjątkowym charakterze. Trasa ma płaski profil, bo na 103 km pełnego dystansu do pokonania będzie tylko 450 metrów w pionie, ale może to zaowocować bardzo wysokim tempem. Bazą dla wydarzenia będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Nadrzeczna 29 a start zaplanowany jest zgodnie z tradycją na godzinę 11.

Wielki Finał – czyli rajd nr XVI rozegrany zostanie 15.09.2019 (niedziela) na terenie województwa lubelskiego, a miejscowością goszczącą uczestników będzie Janów Podlaski. Czy to tak specjalnie, że na sam deser, pozostawiono nam najspokojniejszy i z założenia najbardziej leniwie prowadzący spośród wyścigów? Co autor miał na myśli, chęć uspokojenia rozbuchanych emocji uczestników walczących do końca, czy może ma to być tr...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy