Dołącz do czytelników
Brak wyników

Sport

19 listopada 2019

NR 36 (Listopad 2019)

Trzy pytania do Oli Podgórskiej, zawodniczki Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

0 481

Za Tobą długi i emocjonujący sezon – jak go podsumujesz?
Rzeczywiście, sezon 2019 był dla mnie wyjątkowo długi. Mimo napiętego kalendarza zaliczyłam w tym sezonie klika życiowych wyników w elicie. Nie obyło się bez nieco słabszych wstępów, ale ciężko cały sezon być „w gazie”. Na linii startu stałam ponad czterdzieści razy, co jest moim rekordem. Najbardziej jestem dumna ze srebrnego medalu mistrzostw Polski, ale też mogę być zadowolona z dwunastego miejsca na mistrzostwach Europy oraz piętnastego miejsca na wyścigu typu short race w pucharze świata. Cieszę się, że moja pozycja w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej znacząco poszła w górę.
W podróży spędziłam bardzo dużo czasu, ale dzięki naszym samochodom było komfortowo. Kolarstwo pozwala mi być w miejscach, w których nie miałabym pewnie okazji nigdy być. Niestety, nie mamy zazwyczaj zbyt wiele czasu i możliwości do zwiedzania miejsc, w których jesteśmy, ale w tym roku najciekawszym miejscem, w którym miałam okazję startować, były Stany Zjednoczone i Kanada.  

POLECAMY

Był to Twój pierwszy rok w teamie – jak się czujesz w nowym zespole?
W zespole odnalazłam się szybko, głównie ze względu na to, że większość osób znałam wcześniej, a z trenerem Bogdanem Czarnotą zaczęłam współpracę około sześciu lat temu. Bardzo ważną rzeczą dla mnie jest to, że mam możliwość objeżdżania z nim tras wyścigu, wspólnie szukamy najlepszych linii przejazdu. Trener jest na moich wszystkich startach. Obserwuje, udziela taktycznych wskazówek i motywuje w trakcie wyścigu. Myślę, że obecność trenera podczas wyścigu odgrywa kluczową rolę dla zawodnika chcącego się rozwijać. Dobry trener widzi nasze mocne i słabe strony w trakcie rywalizacji. Dzięki temu na bieżąco widzi, co jest do poprawy, a co jest naszą mocną stroną. Czuję wsparcie całej drużyny. Złotą osobą w teamie jest Zuza Krzystała, która mimo licznych startów w marat...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy