Dział: Otwarty dostęp

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Miałem kontuzję - co teraz?

Nikt nie lubi, kiedy coś go boli, coś mu dolega. Sport to zdrowie, ale trzeba na siebie uważać, żeby nie doszło do wypadku. Czasem nie jesteśmy w stanie go uniknąć, nawet, jeżeli bardzo się staramy. Dlatego warto mieć przy sobie podręczną, niewielką apteczkę za każdym razem, kiedy wybieramy się na wycieczkę rowerową.

Czytaj więcej

Morsowanie jako sposób na regenerację

Sezon morsowania właśnie się zaczyna. Od kilku lat taka forma ekspozycji na zimno robi się coraz popularniejsza, podobnie jak zimne prysznice. W artykule wyjaśnię, jak morsowanie i zimne prysznice wpływają na nasze zdrowie, regenerację czy nastrój i jak w praktyce przeprowadzać ekspozycję na zimno.

Czytaj więcej

Wybory redakcji 2022

Kolejny sezon za nami i członkowie naszego redakcyjnego grona, wzorem lat ubiegłych, dokonali subiektywnych wyborów tego, co w minionym roku najbardziej zapadło w ich pamięci. Chociaż w pierwotnym założeniu miały być wyróżniane rowery i komponenty, to szybko się okazało, że nie samymi gadżetami żyje rowerzysta , a okoliczności, w których można je wykorzystać w sposób maksymalnie przyjemny i satysfakcjonujący, dla wielu z nas (i na pewno także Was) są równie ważne, może nawet istotniejsze, tym samym, nie deprecjonując nominowanego sprzętu, sugerujemy zwrócić szczególną uwagę na wyróżnione miejsca i imprezy (również te wyróżnione w poprzednich latach), bo są to perełki godne polecenia.

Czytaj więcej

Rowerowy Bieg Piastów

Niepowtarzalny krajobraz Gór Izerskich. Legendarna Polana Jakuszycka. Wieloletnie doświadczenie i know-how organizatora. Wreszcie niezastąpiona ekipa z Komorniki MTB Team. Wyśmienity przepis na huczne zakończenie lata – 8 Rowerowy Bieg Piastów.

Czytaj więcej

Nowa rola suplementacji w sporcie

W sporcie wyczynowym, gdzie przeciwnicy są na podobnym poziomie wytrenowania, małe detale mogą decydować o wyniku zawodów sportowych.

Czytaj więcej

Specjaliści oferujący konsultacje online

Konsultacje online cieszą się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem. Nic dziwnego, bowiem wiążą się z wieloma korzyściami. Taka forma to oszczędność czasu, wygoda i możliwość skorzystania z pomocy specjalistów z całego kraju. Sprawdź, jacy lekarze oferują konsultacje online.

Czytaj więcej

Okiem bikefitterki. Siodła rowerowe – przewodnik dla początkujących

Siodło rowerowe jest jednym z trzech najważniejszych punktów podparcia Twojej miednicy w trakcie jazdy na rowerze. Jego główne zadanie to utrzymywanie ok. 60% masy ciała, a bardzo dobre podparcie kośćca stanowi doskonałą bazę do transferu mocy kończyn dolnych na pedały. Dzięki temu nie przeciążamy mięśni w odcinku lędźwiowym, a obręcz barkowa również jest ustabilizowana. Jak widzisz, Twoja miednica stanowi pewne centrum dowodzenia z dobrze dobranego siodła.

Czytaj więcej

Sohbi MotoBoost - przekładnia, która pomaga Ci jechać

Nie chodzi o elektryczne wspomaganie, bo przekładnię MotoBoost można zamontować zarówno w klasycznym rowerze, jak i w elektryku, gdzie dodatkowo będzie oszczędzała baterię. Chodzi o przekładnię, która dzięki technologii sprężystych wkładek energię włożoną w pedałowanie oddaje podczas przyspieszania czy pokonywania podjazdów. Co najciekawsze – produkowana jest w Polsce i już wkrótce wejdzie do sprzedaży!

Czytaj więcej

Maloja

Jazda na rowerze i bieganie to dwie pasje, które mnie definiują. Na co dzień moim podstawowym treningiem są biegi. Od kilku lat nie rozstaję się z rowerem, pomimo że w zawodach kolarskich nie biorę udziału.  Jazda na rowerze stanowi dla mnie uzupełniającą formę treningu, ale wbrew pozorom jest jej bardzo dużo, a latem niekiedy więcej niż biegania – w szczególności w tygodniu po zawodach, kiedy myśl o założeniu butów biegowych przyprawia mnie o dreszcze. 
 

Czytaj więcej

5 wskazówek żywieniowych, jak poprawić wydajność podczas jazdy na rowerze

Czy podczas regularnych treningów pokonujesz kilometr za kilometrem w intensywnym tempie, a mimo to wciąż nie widzisz postępu, który chcesz osiągnąć? Być może nie zwracasz uwagi na swoją dietę lub spożycie wody. Znaczenie żywienia w sporcie jest szczególnie ważne w przypadku sportowców, którzy dążą do ciągłego rozwoju i przekraczania swoich granic. Dowiedz się, jak stać się lepszym w tym, co robisz.

Czytaj więcej