Dołącz do czytelników
Brak wyników

Temat , Sport

30 grudnia 2019

Cyklokarpaty 2020
Co Was czeka w nowym sezonie

0 604

Wbrew tegorocznej tendencji, wedle której organizatorzy zdają się prześcigiwać w liczbie organizowanych wyścigów, Cyklokarpaty z 12 maratonów w sezonie 2019 zeszły w tym roku do 10. Jako, że sama nie znam dobrze tych lokalizacji - podpytałam zakochanych w Cyklokarpatach Kolegów z teamu bikeBoard i otrzymałam zgodną informację, że w tym roku macie okazję ścigać się na trasach crème de la crème tego cyklu.

 

POLECAMY

Cyklokarpaty startują  w ostatni weekend kwietnia w podkarpackim Przemyślu. To lokalizacja, która na maratonowej mapie Polski obecna jest od zawsze, a wciąż pozytywnie zaskakuje. Pogórze Przemyskie to idealne miejsce na początek sezonu, niezależnie czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z MTB, czy jesteś już wyjadaczem. Nikt nie będzie się nudził, ani dla nikogo nie będzie za ciężko.

 

Z łatwiejszych maratonów Cyklokarpaty proponują jeszcze Horyniec - Zdrój (4 lipca) na południowym Roztoczu oraz Krosno (2 sierpnia) - oba również na Podkarpaciu.

 

Długą dyskusję wzbudziły zmiany na Małopolska Joy Ride Festiwal, na którym od lat są obecne Cyklokarpaty. W tym roku maraton odbywał się będzie nie w samych Kluszkowcach, a 15 minut jazdy samochodem dalej - w Łopusznej (17 maja). Ja startowałam w Kluszkowcach raz i pomimo obiegowej opinii, że to jedna z najlepszych tras w Cyklokarpatach - cieszę się na tą zmianę - nie pokochaliśmy się. W Łopusznej jeszcze nie jechałam i mam nadzieję, że będę miło zaskoczona - tą część Gorców, z Turbaczem, bowiem uwielbiam przede wszystkim za niespotykane nigdzie indziej podłoże i szybkie techniczne zjazdy. Zobaczymy.

 

W Beskidzie Sądeckim Cyklokarpaty będą aż trzykrotnie! Jako nowość, w Krynicy - Zdroju - 6 czerwca, p...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 10 wydań czasopisma "bikeBoard"
  • Dodatkowe artykuły niepublikowane w formie papierowej
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych wydań magazynu oraz dodatków specjalnych...
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy